گروه آموزشی ریاضی – دانشکده علوم پایه

این یک نوع ریاضی است. یک چرتکه یک اسباب بازی قدیمی و دوست داشتنی برای کودکان است و یک راه عالی برای آموزش اعداد به کودکان است. استفاده از بازی نوعی تداعی یا کدبندی برای یادگیری بهتر اموری است که دیرتر یـا مـشکلتر بـه ذهن مینشیند. از آن جهت توجه به مشکلات حافظه ای مهم است که با رسیدن به معادلات جبری و امثال آن که سخت تر نیز هستند دانش آموز قادر نیست حتی معانی علائم خاص را نیز به یاد آورد به طوری که در بسیاری از موارد کودک علی رغم اینکه تا دیروز از روش حل مسائل آگاه بود ولی در روز امتحان دچار فراموشی می شود. میتوان این بازی را به صورت مسابقهای و خانوادگی انجام داد و در انتها به شمارش امتیازها پرداخت. همچنین این بازی رو می توانید برعکس و به صورت جمع انجام دهید، مثلا اول هیچ دکمه ای در پیراهن نباشد و با انداختن تاس دکمه را به پیراهن اضافه کنید. کارت های شماره یکی از ساده ترین وسایل و ابزار روش مونته سوری هستند که شما با هزینه خیلی کم میتوانید آن را در خانه بسازید. وارد کردن اصطلاحنامه در محیط الکترونیکی از هزینه کلان بازنگری جلوگیری میکند. Post has been created by GSA Content Generator DEMO.

لگو به آن ها در مورد نسبت آموزش می دهد.

همچنین برای بچه های بزرگتر اجازه دهید جمع و تفریق را با بازی کردن با پول یاد بگیرند. معلم ها، می دانندکه بچه های کوچک نیاز به تمرین زیادی دارند تا برخی مفاهیم ریاضی را درک کنند. راه دیگرش اینه که از چند تا چوب بستنی استفاده کنید و اعداد را مثلا از ۱ تا ۱۰ روی آن بنویسید. لگو به آن ها در مورد نسبت آموزش می دهد. اگر یک فلش کارت بردارید و به فرزندتون بگویید این عدد ۲ است کودک شما در مورد اعداد هیجان زده نمی شود. مثلا به او بگویید ساندویچش را به دو یا چهار قسمت تقسیم بکند و بعدش تعداد قسمت هایی رو که ایجاد شده با کودک خود بشمارید. روش های جذاب جدید ریاضی و بازی چهره ی سرد و کلیشه ای درس ریاضی را از بین برده و ساعات درس ریاضی را به اوقات شاد و فرح بخش تبدیل کرده است. آشپزخانه خود را به کلاس درس ریاضی تبدیل کنید. اگرچه اخیراً ابزارهای ریاضیاتی نیز پیشرفت کردهاند و با استفاده از این ابزارها میتوانیم بهتر روندها را مدلسازی کنیم، اما علت اصلی پررنگ شدن ریاضیات زیستی، پیشرفتهای اخیر در علم زیستشناسی است.

با استفاده از یک جعبه و دو رول دستمال طبق تصویر یک وسیله ساده بسازید دو تا مکعب از هر جنسی انتخاب کنید روی آن را شبیه تاس نقاشی کیند و از بچهها بخواهید تاس را بیاندازند و بعد بر اساس اعداد آمده گلوله رنگیها را از بالا داخل جعبه بیاندازد. در سنین ۳ تا چهار سالگی می توانید حتی کسرهای ساده را هم به کودک یاد دهید. به کودک خود یاد دهید زمانی که از پله ها بالا و پایین می رود از سمت راست برود. در دستور پخت غذا جلوی کودک به شماره ها اشاره کنید و به او نشان دهید که چگونه زمان را تنظیم کند. امتیازی که بر اساس معیارهای داده شده، این مجله را هم تراز بی کیفیت ترین مجلات در سایر رشته ها و حتی در کنار مجلات با کیفیت بسیار کم با دامنه انتشار مقالات در گرایش های عمومی تر ریاضیات قرار خواهد داد.

دوستانی که قبول نشدن به این مسئله توجه کنن که اگر در ازمون بعدی قبول بشن (ازمون پاییز)با کسانی که امروز فهمیدن قبول شدن،هم زمان میرن سر کلاس(مهر98).بنابراین نا امید نشن،فک نکنن اخر دنیاست، البته که ناکامی درد داره ولی انسان را میسازه.حال و روز شما را من سال پیش داشتم و میدونم در چه حالید. در این مقاله ، بازی دونه چند بازی ریاضی جذاب را معرفی می کند. سپس آموزش ریاضی از طریق بازی به صورت گروهی با کمک معلم و با همکاری پژوهشگر در هشت جلسه، هفته­ای یک جلسه به صورت زیر به دانشآموزان آموزش داده شد: جلسهی اول: ابتدا برقراری ارتباط و ایجاد انگیزه: به منظور آشنایی و ایجاد محیطی مناسب و صمیمی در جهت بالا بردن میزان انگیزش و معرفی کلیات دوره و اجرای پیشآزمون سپس توضیح اهداف آموزش ریاضی از طریق بازی. این مفهوم برای بالا بردن مهارت های ریاضی كودكان كاربرد دارد. نیکول (1999) بر اهمیت آگاهی معلمان برای گوش دادن به دانشآموزانشان برای تشویق آنها به بحث فعالیتهای کلاسی تأکید دارد. این بازی تأثیر بسیار زیادی بر یادگیری اعداد در کودکان دارد و هوش ریاضی آنان را تقویت میکند. چنانچه من یک عملیات نادرست را اعلام میکردم و دانشآموزی به اشتباه حرکت میکرد، یک امتیاز منفی میگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *