چگونگی آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان پیش دبستانی

چطور درس ریاضی رو برای بچه های ۸ تا ۱۲ سال جالب کنیم؟ معمولا بچه ها وقتی از نزدیک اتقاقات رو میبینن به درک بهتری از مسائل میرسن. بنابراین، مربی سعی میکند در خلال آموزشهای دیگر، مفاهیم ریاضی را به صورت عینی و ملموس آموزش دهد و برای انتقال هر چه بهتر این مفاهیم از هر آنچه در اطراف خود دارد استفاده میکند تا کودکان از مفاهیم ریاضی تصوری دور از ذهن نداشته باشند و بین مفاهیم ریاضی و زندگی روزمره خود ارتباطی مطلوب برقرار کنند. بچه ها وقتی ببینند چیزی در زندگی روزمره به دردشون میخوره بهش علاقه پیدا می کنند. همه ی اینها بهترین موقعیت ها برای حرف زدن از ریاضی هستش. خوب، به اون ۷۶/۳۱ درصد عزیز میگم-درسته که لازم نیست ریاضی در خدمت هدفی باشه، این درسته که ریاضی یه مجموعه ی زیبا و معنی داره، شاید یکی از بزرگترین تلاشهای جمعی که در تاریخ بشر موفق شده. یادگیری صحیح، ریشه ای و فعالانه ریاضی به معنای اینه که فرد یاد بگیره به شیوه یک ریاضیدان به موضوعات نگاه کنه و یکی از اصول اولیه برای داشتن چنین نگاهی که باید برای آموزش ریاضی به کودکان، مدنظر باشه اینه که کودک بتونه به شیوه منطقی به موضوعات مختلف فکر کنه.

ریاضی ویژه کودکان

This article was done with the help of GSA Content Generator Demoversion.

یکی از سخت ترین مشق ها و تمرین های درسی معمولا برای بچه ها ریاضی هستش. آشنایی با آمارهها، فرمهای درجه دوم از متغیرهای تصادفی و توزیعهای آنها، ماتریسهای واریان و کوواریانس، رگرسیون خطی یک متغیره و چند متغیره، برآورد پارامترها و آزمونهای فرض برای مدل با رتبه کامل، روشهای کمترین مربعات و حداکثر احتمال، براورد پارامترها و آزمونهای فرض برای مدل با رتبهٔ ناکامل، سنجش کیفیت رگرسیون، مدلهای قطعی و مقایسهٔ آنها با مدلهای تصادفی، مدلهای رگرسیون با متغیرهای مجازی، اندرکنش در رگرسیون، تحلیلهای واریانس یک طرفه و دو طرفه و کوواریانس، پیش بینی بر اساس رگرسیون خطی، آشنایی با روشهای رگرسیون غیر خطی مانند رگرسیون لجیستیکی و رگرسیون پواسن آشنایی با مدلهای خطی تعمیم یافته. در این بخش، امکان دانلود جزوههای آموزشی و مطالب کمک آموزشی درس ریاضی 2 سال دوم دبیرستان فراهم گردیده است. فرضیه دوم پژوهش نشان داد که آموزش ریاضی به روش یو سی مس بر عملکرد حافظه عددی کودکان تأثیر دارد. با این بازی، او یاد میگیرد که لیوان بزرگتر آب بیشتری دارد و لیوان کوچکتر آب کمتری را داخل لیوان بزرگتر میریزد. یا اگر برای المپیاد ریاضی در جستجوی معلم هستید که خودش در این زمینه رتبه کسب کرده باشد و استادی ادعا می کند که مثلا رتبه ۲ المپیاد ریاضی کشوری را دارد مدارک لازم را بخواهید.

برای بچه ها یه تخته یا دفترچه بگیرین تا بتونه هزینه ها و پول هایی که برای خودش پس انداز میکنه رو داخلش یادداشت کنه و ارزش پولش رو درک کنه. بیشتر بچه ها تو سن ۸ تا ۱۲ سال حس می کنند ریاضی یه در سخت و خسته کننده هستش. خودتون هم میدونین که تکرار بیش از حد خیلی خسته کننده هستش. اگه در تمرین خاصی مشکل ایجاد شد و شما هم نتونستین کمکش کنید با معلمش تماس بگیرین و ازش راهنمایی بخواین. همینطور میتونین با معلم های ریاضی صحبت کنید و برای گردش و تفریح مربوط به این درس ایده بگیرین. وظیفه شما موقع حل تمرین اینه که کنار بچه ها بشینید، بگذارین کودک ازتون سوال بپرسه و به عنوان یه مامان بابای خوب همراه باهاش یاد بگیرین. و در کل سعی کنید در حال انجام تمرین های ریاضی به بچه ها خوش بگذره. قصه های خیلی هیجان انگیزی در دنیای ریاضی وجود داره که میتونید با جستجو ساده در اینترنت بهشون دست پیدا کنید. بچه تون اگه فوتبال یا ورزش خاصی رو دوست داره براش از نحوه محاسبات امتیازها بگین. اگه کودک شما به ساخت و ساز و مهندسی علاقه داره براش یه مثال ساده از استفاده اعداد در ساخت یک خونه بزنید. This content has been done with the help of GSA Content Generator Demoversion.

برای مثال میتونین نحوه محاسبه مقدار بنزین تو ماشین رو براش توضیح بدین و یا موقع خرید کردن و حساب کردن پول بهش نشون بدین که چجوری با استفاده از اعداد و به کمک ریاضی اینکار رو انجام میدین. گیم پلی بازی بر پایه چهار عمل اصلی ریاضی شکل گرفته است؛ در هر مرحله از بازی با تعدادی از دشمنانتان روبهرو خواهید شد و با آنها وارد نبرد میشوید. از سوی دیگر، ریاضیات به واسطه جایگاه مهمی که در برنامههای آموزشی دارد، به عنوان بخشی از حیات مدرسه و یادگیری آموزشگاهی پذیرفته شده است، و عـملاً تـنها درسی است که در هر مدرسهای در جهان آموخته میشود. یادگیری از طـریق بـازی سریعتر صورت میگیرد؛ چون مجموعهای از تجارب به صورت فشرده و در زمانی کوتاه ارائه میگردد؛ یـعنی بـه یـادگیری شتاب داده میشود. به این صورت که ابتدا شهر همدان به دو ناحیهی 1و2 تقسیم و از بین این دو ناحیه، یک ناحیه به طور تصادفی انتخاب شد و از بین مدارس ناحیهی یک، مدرسهشهید فراهانی، سپس کلاس پنجم یک به صورت تصادفی انتخاب شد. آموزش خصوصی آنلاین چه به صورت یک به یک و چه به صورت گروهی با معلمین آنلاین ویزتوت بر روی وایت برد ما تجربه جدیدی است که مطمئنا به شما نشان خواهد داد که آموزش آنلاین نیز میتواند به قدر آموزش حضوری پربار و جذاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *