پاورپوینت ریاضی اول دبستان :: سپید مشق

آنها تا قبل از ۵ و حتی ٧ سالگی هنوز نمیتوانند آموزش رسمی را آغاز كنند و این مسأله دقیقاً بازتاب رشد مغزی كودک شما است. بنابراین درصورتی که فرصت کافی برای کار با دانش آموزان اول دبستانی را ندارید، این ویدئوهای آموزشی برای یادگیری و آموزش ریاضی اول دبستان انتخاب بسیار خوبی خواهند بود. فصل 4 به بحث جدیدی پرداخته می شود و برای دانش آموزان تازگی دارد و آن هم بحث زاویه است. در این متن قرار است دربارۀ اهمیت بازی و ریاضی در دبستان، مزایای آموزش ریاضی با بازی و معرفی بازیهای ریاضی دبستان صحبت کنیم. این حساسیت و دغدغههای رهبر جمهوری اسلامی به طور حتم در حذف و اضافه و واکنشهای رسانهای و سیاسی داخل ایران نسبت به آموزش و پروش است، تاثیر بسیاری دارد. در بخشی دیگری از بیانیه وزارت آموزش و پرورش درباره موضوع حذف قرآن از از کتاب فارسی پایه اول هم توضیحی آمده است که البته خود این موضوع هم با جار و جنجال خبری زیادی در رسانه های حکومتی همراه بود. وزارت آموزش و پرورش ایران اما در اطلاعیهای از عملکرد خودش دفاع و علت حذف تصویر دختران را شلوغی جلد کتاب ذکر کرده است. در بخشی از بیانیه آموزش و پرورش آمده است: «در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ریاضی سال سوم ابتدایی و ویرایشی که در این تصویر انجام شده است، از آنجا که تصویر قبلی بسیار شلوغ بود و تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده درآن تصویر بسیار زیاد بود، پیشنهاد دوستانی که از منظرهای هنری، زیبا شناسی و روانشناسی بخش های مختلف کتاب را بررسی میکنند بر این بوده است که تصویر خلوتتر گردد.

آموزش ریاضی دبستان

در ریاضی دبستان سعی شده است از فعالیت ها و تمرین های پیچیده و چند مفهومی پیش رویم.مفاهیم بنیادی این کتاب دسته بندی شده و هر یک در فصلی جداگانه گنجانده شده است هر مفهوم از طریق بازی فعالیت داستان گفت و گو و نمایش ارائه شده تا فهم دقیق حاصل آید.به علاوه با ارائه ی راهبردی مختلف حل مساله مانند اشیای ملموس انگشت چینه چوب خط محور رسم شکل و رنگ آمیزی به کودکان آزادی عمل داده و به آنها می آموزد برای حل هر مساله راه حل های مختلفی وجود دارد هم چنین کودکان را تشویق بع ابداع راهبرد میکند و به پرورش توانایی های فکری و خلاقیت آنها توجه دارد. ادبیات کتاب های مختلف داره مثلا لقمه لغات پنج گنج و… یک کاربر دیگر با نام mahshidriazi89 نیز در صفحه اینستاگرام خود این تغییر جلد کتاب درسی را «شاهکار جدید آموزش و پرورش» خواند و نوشت: «بله دختربچهها رو از روی جلد کتاب حذف کردن تا یه وقت ستونهای اسلام به لرزه درنیاد و کسی تحریک نشه! 63 در اینستاگرام، حذف طرح کارتونی دختران از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان را نماد کاملی از «تحجر و مدیریت کشور توسط مغزهای فسیلی» توصیف کرد.

بازی با ریاضی هم جنبهی تفریحی دارد و هم آموزش که کودکان را علاقهمند به ادامه یادگیری میکند. اما DVD آموزش مفهومی رهپویان دانش و اندیشه، یک منبع کاملا متفاوت برای فرزند شما خواهد بود. از آنجا که تصویر دو دانش آموز دختر که برخی شکل های هندسی در دستان آنهاست حذف شده است؛ برداشتهایی از قبیل حذف دستوری تصاویر دختران نتیجه گیری شده است». با توجه به نظرات تعدادی از معلمان، اولیاء و کارشناسان دینی مبنی بر این که قرار گرفتن قرآن در زیر تلویزیون توهین به این کتاب مقدس محسوب می شود در چاپ ۱۳۹۹ سال تحصیلی تصویر قرآن بر داشته شد و مقرر گردید در چاپ بعدی با تصویرگری بهتر محل قرار گرفتن آن در کتابخانه مندرج در نگاره مزبور طراحی شود». سالتز ( SALTZ ) ، در سال ۱۹۸۱ با پژوهش و تحقیق متوجه شد كه فعالیت سبب تسریع در یادگیری می شود . هدف از این پژوهش تعیین تأثیر نرمافزارهای آموزشی در یادگیری مفاهیم پیش از عدد ریاضی شامل مفاهیم: بیشتر، کمتر- پهن، باریک – کوتاه، بلند – دور، نزدیک – سبک، سنگین – بزرگ، کوچک در کودکان دورهی پیش از دبستان شهر تبریز، در سال 90-89 میباشد.

رمز موفقیت خودم رو مطالعه توی طول سال میدونم.منابع زیادی نخوندم ولی هر کدوم رو چند بار خوندم. حساسیت حکومتی درباره محتوای درسی در آموزش و پرورش در چند سال گذشته را باید تا حد زیادی در نگرانیها و خواستهای رهبر جمهوری اسلامی از این نهاد آموزشی کلان جستجو کرد. این اقدام آموزش و پرورش ایران همچنین با واکنش منفی کاربران ایرانی شبکههای اجتماعی مانند اینستاگرام و توئیتر روبهرو شده است. فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان مهمترین ابزار و روش سرمایهای است که برای توانمندسازی جوامع در قرن جدید بکار میرود و عامل ایجاد تغییر اساسی در زندگی، آموزش، صنعت، اقتصاد و فرهنگ محسوب شده و همچنین یک فرصت استثنایی برای جبران عقب ماندهگیهای کشورهای در حال توسعه است. سپس از دانشآموزان سؤال میشود: آیا با یک نفر مـیشود بـازی گل یا پوچ را انجام داد؟ شاید درگذشته سیستم آموزشی ریاضی و بازی را دو مقولهی جدا از هم میدانست، اما امروزه کلاسهای درس با این روش دانشآموزان را به درس ریاضی علاقهمندتر میکنند. شاید بسیاری از دانش اموزان فکر کنند اگر در کلاسهای تقویتی شرکت کردند دیگر درس خواندن خودشان لازم نیست. در روش های نوین تدریس ابتدایی بهره مندی از بازی در فرایند آموزش باعث مشارکت فعال دانش آموزان شده و به عبارت دیگر به آموزش فعال می انجامد. Article was generated with the help of GSA Content Generator DEMO.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *