همه چیز درباره رشته ریاضی فیزیک/ همه آنچه پیش از انتخاب رشته باید بدانید!

شاید اغلب والدین زمان شروع یادگیری ریاضی را همزمان با ورود فرزندشان به مدرسه و یا نهایتاً اندکی قبل از آن و دوران پیش دبستانی فرزندشان بدانند. در حالی که کودکان می توانند محاسبات پایه ای و جدول ضرب را تمرین کنند، بزرگسالان می توانند خود را بیشتر به چالش بکشند و مثلا به سراغ اعداد درشت تر بروند، محاسبات مالی انجام داده و در زمان مشخص سعی کنند از پس حل سوال برآیند. لازم به ذکراست که بر اساس اندیشه اسلامی و مواضع حضرت امام راحل (ره) و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی ایران هر دو جنس مرد و زن مورد احترام و تکریم طراحان و برنامه ریزان درسی است و هیچ گونه نگاه افراطی و یا تفریطی در ین خصوص مورد پذیرش نمیباشد. به گزارش ایمنا، در سال تحصیلی جدید حواشی زیادی پیرامون تغییرات کتابهای درسی به وجود آمده است. با بررسی صفحات دیگر کتاب و نیز جلد سایر کتابهای ریاضی مشاهده میشود که تصاویر متعددی از دختران دانش آموز در کتابهای ریاضی استفاده شده است و لذا موضوع حذف دستوری تصاویر دختران نمیتواند مد نظر باشد. This article was done with GSA Content Generator Demoversion!

ریاضیات دبستان

او متوجه میشود که ۲ بیشتر از یک و ۳ بیشتر از ۲ است. فرهنگ و اندیشۀ ریاضی، نشریۀ علمی – ترویجی انجمن ریاضی ایران است و هدف از انتشار آن، معرفی شاخههای گوناگون علوم ریاضی، فرهنگ، تاریخ و فلسفۀ ریاضی در سطحی است که برای دانشجویان، دبیران ریاضی، اعضای هیأت علمی گروههای ریاضی دانشگاهها و پژوهشگاهها و سایر علاقهمندان به ریاضی قابل استفاده باشد. برای آموزش دادن صحیح مفاهیم ریاضی به کودکان پیش از دبستان، نیازی به کلاس های آموزشی ریاضی و یا هر شیوه مدون و کلاسه شده ای نیست. البته باید یادآوری کنیم که یک فرد از فعالیت بالاتر نیمکره راست یا چپ برخوردار است به این مفهوم نیست که دیگری هیچ تاثیری در توانمندی و یادگیری او ندارد بلکه مجموع فعالیت های دو نیمکره مغز سبب ساخت شخصیت افراد می گردند. می توان عددی را به عنوان مبنا انتخاب کرد و دستگاه عدد نویسی با آن مبنا ساخت و نماد عددها را نوشت . نکته: این ویدیو قرار بود که به عنوان مقدمه، در محصول «آموزش ریاضی به کودکان پیش از دبستان» قرار گیرد، اما تصمیم گرفتم که آن را جهت آشنایی بیشتر والدین با این محصول و بیان بهتر دیدگاه های خودم در مورد آموزش ریاضی به کودکان، در بخش ویدیوهای سایت و به عنوان یک فایل همگانی و رایگان منتشر کنم و برای مقدمه ی محصول «آموزش ریاضی به کودکان پیش از دبستان»، ویدیوی دیگری با توضیحات متفاوت آماده کردم.

ریاضی ویژه کودکان

گسترش «خانه های ریاضیات» به عنوان نهادهایی علمی و مردمی در ایران و از جمله زادگاه من گلپایگان، نشانگر عزمی راسخ در راستای «عمومی کردن» این دانش پایه و بنیادی است. نکته مهم دیگری که می تواند سبب موفقیت بیشتر فرد در یادگیری و فهم ریاضی شود، این است که والدین و یا مربیان و معلمان کودک باید با فراهم کردن یک محیط مناسب و غنی، به ایجاد پیش زمینه های تجربی برای درک واقعی و ملموس هر یک از مفاهیم پایه و اساسی ریاضی، مانند مفهوم عدد، مفهوم طول، مفهوم مساحت و … بر اساس اهمیت موضوع شروع کردم به خوندنش( کتاب خاصی مد نظرم نبود) بیشتر موضوعی خوندم ادبیات، ریاضی این موضوعات رو بخون حتما ( آمار، احتمال، شمارش بدون شمردن، توابع، ساده کردن های کسری و رادیکالی، دنباله حسابی و هندسی، دامنه و برد، معادله خط و وضعیت دو خط نسبت بهم و شیبشون، مجموعه ها، معادله درجه دو و ریشه ها، مثلثات در حد فرمول های ابتدایی، ماتریس در حد که بدونی دترمینان چجوری بگیری، بخش پذیری چندجمله ای،،،،،، کامپیوتر هم هنوز نخوندم ولی اگه پایه کامپیوترت خوبه و با ویندوز و اکسل و ورد و پاورپوینت اکسس (مخصوصا ۲۰۱۳) کار کردی تست های سال های قبل هم بزنی در حد پنجاه شصت میزنی اگه میخای بیشتر بزنی باید کتاب رو به دقت بخونی و یکم عملی تر کار کنی، کتاب واسه کامپیوتر هم دوستان یکی دوتا گفته بودن من یادم نیست سرچ کنی پیدا میشه، هوش هم که سوالات سال های قبل چک کن چون سنجش نسبت به ازمون های دیگه سوال های متفاوتی از هوش میده روند سوالاتش دستت میاد به نظر من فقط تست بزن هوش رو تا جایی که وقت داری، اطلاعات عمومی هم یه چیز خیلی کلیه از هر چیز ممکنه سوال بیاد اینم فقط تست بزن و اللته عملیاتهای دفاع مقدس و قانون اساسی و این چیزا معمولا سوال ازش میاد ولی هرچی تست بیشتر بزنی امکان بیشتری داره که بتونی درصد بیشتری بزنی، زبان هم بیشتر روی قواعد کار کن البته کلمات هم اگه تونستی ۵۰۴ بخون و کلمات زبان دبیرستان هم بخون هر کلمه ای بلد نبودی بنویس که بعدا دوباره بخونیش.

بازی و ریاضی

تمامی بازی ها و فعالیت های یک کودک از بدو تولد، می توانند زمینه ساز پرورش یک فرد علاقمند و توانا در فهم ریاضی و یا بالعکس باشند. اینگونه مشهورترین ریاضیدان قرون وسطی بر شانههای متفکر پیشگام دیگری ایستاد، کسی که به پیشرفتهایش در حوزه ریاضیات در یکی از نمادینترین نهادهای علمی عصر طلایی اسلام نائل آمد. این، داستانی است که باید دیدگاه اروپامحوری ما در مورد ریاضیات را تغییر و دستاوردهای علمی جهان اسلام را در کانون توجه قرار دهد و دلیل اهمیتِ تمامنشدنی گنجینههای عددی عصر باستان باشد. در این بازی نیز دانشآموزی که از قافله دور میماند، یک امتیاز منفی میگرفت و دانشآموزی که 3 امتیاز منفی پشت سر هم میگرفت، باید از بازی کنار میرفت. ولی اشاره کرده که این حس میتونه برای ساعتها، شایدم روزها باقی بمونه. جان نش برای تحقیقات برجستهاش در دههی ۱۹۵۰ در زمینهی بازیها برندهی جایزهی نوبل سال ۱۹۹۴ شد. در بخش دوم این آزمون، آزمودنی باید ارقامی را که میشنود (2 تا 8 رقم) به طور معکوس بازگوکند. در این دوران باید به پرورش ابزارهای ذهنی لازم برای درک و شناخت بهتر مفاهیم ریاضی بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *