نقش مجله های ریاضی در آموزش ریاضی – جزیره دانش – جزیره آموزگاران

برای درس اصول اموزش ریاضی هم در این 2 سال اخیر که آزمون استخدامی برگزار شده از دو کتاب سوال میاد یکی اصول آموزش ریاضی دکتر علم الهدی و کتاب آموزش ریاضی پروفسور بیژن زاده-تمامی سوالای اصول آموزش ریاضی از همین دو منبع میاد حدود 60 درصد سوالات از کتاب دکتر علم الهدی و حدود 40 درصدش از کتاب پروفسور بیژن زاده(جلد کتاب هم سبز رنگه) برای درس خلاقیت ریاضی هم فقط و فقط مراجعه کنید به کتاب خلاقیت ریاضی جرج پولیا که تمام سوالات درس خلاقیت ریاضی فقط و فقط از همین کتاب میاد به استناد ازمون 2 سال اخیر-بنده سال اول توی امتحان کتبی قبول شدم ولی تو 3 برابر ظرفیت رد شدم اما سال دوم با اینکه شهر خودم نمیخواست به عنوان نیروی غیر بومی شرکت کردم و قبول شدم و الان در حال تدریس تو آموزش و پرورش هستم- توصیه من به شما اینه که از همین امروز سه کتاب اصول اموزش و خلاقیت که معرفی کردم رو شروع به مطالعه کنید چون از نظر ارزش سوالات سوالات درس اصول اموزش ریاضی و خلاقیت ریاضی هر کدوم به اندازه سه درس جبر1- آنالیز عددی1- و انالیز ریاضی هستش چون دفترچه سوالات اختصاص چهار قسمته قسمت اول: سوالات درس ریاضی عمومی و معادلات دیفرانسیل و امار و احتمال 1و2 قسمت دوم: جبر 1- آنالیز عددی1- آنالیز ریاضی 1و2 و قسمت سوم: اصول آموزش ریاضی و قسمت چهارم: خلاقیت ریاضی- کتاب خلاقیت ریاضی جرج پولیا را هم میتونید به صورت پی دی اف در اینترنت دانلود کنید و اینو بدونید نفر اول کشوری در سال گذشته حدود 70 درصد درس خلاقیت ریاضی رو زده پس با مطالعه دقیق منابعی که خدمتتون عرض کردم به راحتی میتونید در این آزمون موفق باشید. This content has been generated with GSA Content Generator DEMO.

آموزش ریاضی دبستان

به استناد پژوهشی که در آمریکا انجام شد مسائل و مشکلات تدریس ریاضی و علوم در آمریکا مطرحشده و در آخر این پژوهش جملهای تکاندهنده گفتهشده که ” مردم آمریکا نمیفهمند که آموزش ریاضی و علوم ما اشکال دارد به این دلیل که مهاجران، آمریکا را میگردانند.” یعنی اکثر نخبههایی که در رأس مسئولیتهای بزرگ آمریکا قرار دارند مهاجرانی هستند که از کشورهای دیگر به آمریکا رفتهاند و سیستم آمریکا روی آنها میچرخد ولی اگر بحث مهاجرت نبود آمریکا نشان میداد که کشور پیشرفتهای نیست چون آموزش ریاضی و علوم آن نقص دارد و کشورهایی مثل سنگاپور، کره، چین، فنلاند و ژاپن پیشرفته هستند که در آنها به آموزش ریاضی توجه زیادی میشود و اگر ما از این کشورها الگوگیری کنیم، در آموزش ریاضی پیشرفت میکنیم و آنهم به انتخاب درست معلمان، آموزش معلمان و استفاده از ابزارهای جدید بستگی دارد. نکته: برای دوستانی که هدفشون فقط I.C.D.L هست فقط بخش اول یعنی «واژه پرداز» را بخوانند. یعنی نمی تونیم انتظار داشته باشیم که با معرفی کردن یک مفهوم ریاضی و بیان ویژگی های اون و دادن توضیحاتی راجع به اون مفهوم، فرد اونو یاد بگیره. زبان های فارسی ۳ سال دبیرستان)پ.ن: با اینکه ریاضی فیزیک خوندم ولی آرایه های ادبی علوم انسانی خوندم خیلی کمکم کرد. Post was created with GSA Content Generator DEMO.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، عضو هیأت علمی این واحد و از اساتید و پایه گذاران رشته آموزش ریاضی در ایران گفت: در دنیا می توان مرحله ای از تحول در تکنولوژی را بعد از جنگ جهانی دوم و نیازهایی که در جنگ احساس می شد بعنوان یکی از عوامل رشد آموزش ریاضی دانست. اکثر کتابهایی که در این بخش معرفی می شوند از: ” پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی” سایت پایگاه کتابهای درسی آموزش و پرورش هستند. با سلام بنده از قبول شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95 هستم. بیشک آیندهی هر جامعهای به کیفیت و کارآیی آموزش و پرورش آن کشور وابسته است از اینرو هر اندازه کارایی و بهرهوری برنامههای آموزشی مؤثرتر و مفیدتر باشد جامعه فردا سلامت و سعادت بیشتری خواهد یافت. آموزش و تدریس ریاضی به صورت خصوصی و گروهی ویژه دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه نظام جدید (مقطع راهنمایی و دبیرستان نظام قدیم).

با سلام سعی کنین حتما کتاب دو سال اخر متوسطه تخصصی خودتون و معارف رو بخونین کتابهایی که چاپ شدن رو مقایسه کردم و در اونها مشکل زیادی دیدم چه در جواب چه در نوع چینش سوالات سعی کنین برای تست زنی اول توکل و توسل به یک امام معصوم ع که علاقه خاص دارین داشته باشین با وضو سر جلسه ببندین و هدف وبرنامه ریزی داشته باشین //حتما کسی سوال کنه وشما پاسخ بدین دروس نظری رووحتما سه هفته مونده به ازمون کسی از شما از کتابها و ازمون های مختلف که این سایت خوب و … ۲- یک ربع آخر را به مرور کردن اختصاص دهید، مثلا همین معارف که قرار است هر شب بخوانید، یک ربع آخر سعی کنید کتاب را بسته و هرچیزی که در این یکی دو ساعت خوندید را تو ذهنتون مرور کنید تا ذهن بتواند مطالب پراکنده ای را که توی این چند ساعت خوندید جمع بندی کند، تاثیر این کار برای من فوق العاده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *