میزان همسویی کتاب ریاضی پایة هشتم با دیدگاه ریاضیات واقعیتمدار

آیا میتوان علم ریاضی را در چند جمله معرفی کرد ؟ درک عدد خود شامل حوزه های مختلف از جمله موارد ذکر شده در زیر است که همه این مباحث به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک در قالب بازی، نمایش خلاق، شعر و قصه در iMaths ارائه شده است. مربیان و والدین بزرگترین خدمتی که می توانند به کودکان بکنند اینست که مانعی برای خلاقیت ایجاد نکنند. واقعیت اینست که خلاقیت آموزش دادنی نیست. بازی از محیطهای مختلفی تشکیل میشود که هر کدام از آنها هم مراحل متعددی را در خود جای دادهاند. اما ساختار کار به گونه ایست که کودک خود علاقه مند است تا آموخته های خود را در زندگی روزمره بکار گیرد و در این قسمت والدین می توانند همراهان خوبی باشند. نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که کودکان در دوره های بعدی تحصیل عملکرد بهتری داشته و موفق ترند. وی ادامه داد: در یکی از نگاره ها تصویر قرآن پایین تلویزیون بود و برخی کارشناسان بحث داشته اند که جای قرآن مناسب نیست و با قداست کتاب مقدس سازگار نیست و به جمع بندی رسیده اند به طرق مختلف به محتوای قرآنی توجه شده و تصمیم می گیرند قرآن را از آن تصویر بردارند، مبادا تصور شود قرآن وسیله زینتی است.

ریاضی ویژه کودکان

مستطیل ، چیزی است که باید توسط عمل و تصور فهمیده شود پس برای آموزش آن به دانش آموزان ابتدایی و برای این که آن ها مفهوم مستطیل را درک کنند از چیز هایی که قبلاً به قدر کافی دیده و لمس کرده اند استفاده می کنیم. راهنما: شما میتوانید تا ۷ فایل را همزمان انتخاب کرده و در قالبهای jpg ، png یا gif برای درج عکس، mp4 و mp3 برای درج صدا و تصویر، و یا docx ، pptx ، ppsx ، xlsx برای فایلهای آفیس و rar برای دیگر انواع فایلها به عنوان فایل پیوستی در هر پاسختان درج نمایید. از آنجا که I-Maths بر غنی سازی محیط آموزشی تاکید دارد، برخلاف سیستم های سنتی آموزش که کتاب محور آموزش هاست، در این سیستم کتاب تنها به عنوان مکمل آموزش های خلاقانه و شاد معلم به حساب می آید. ملکی با بیان اینکه معارف انقلاب اسلامی باید در کتاب های درسی درج بشود که برای آن برنامه ریزی کرده و آن را انجام داده ایم گفت: ۳۰ عنوان کتابهای درسی محتوای معارف اسلامی را دربرگرفته است. محققان ثابت کرده اند که انجام تکالیف سخت یا متعدد جایگزین آموزش بهینه نیست و تنها منجر به تنفر کودکان از ادامه آموختن می شود.

بازی و ریاضی

مراسم روز شاد ریاضی یکشنبه 13 بهمن ماه در پیش دبستان و دبستان پسرانه شهید مهدوی برگزار گردید.در این مراسم که با حضور مدیران محترم مجتمع همراه بود دانش آموزان با زیبایی های درس ریاضی بطور ملموس آشنا شدند.حضور گرم و پراز شور عموشاهین خاطره ای به یاد ماندنی را در ذهن پسرانمان ایجاد نمود.عمو شاهین با بازی های گوناگون و پر از خلاقیت خود روز قشنگی را در تاریخ دبستان پسرانه شهید مهدوی ثبت نمود.دانش آموزان بازی ها و سرگرمی های مختلفی در زمینه ریاضیات به نمایش گذاشتند . مربی به صورت غیر ملموس و بدون اینکه کودک متوجه باشد روند رشد و پیشرفت او را مد نظر دارد و در صورت لزوم به والدین گزارش می دهد. همچنین دوره های بازآموزی و آشنایی با یافته های جدید علمی در حوزه کودکان در قالب کارگاه های تخصصی برای مربیان برگزار می گردد که نمونه هایی از این دوره ها را در قسمت اخبار سایت می توانید ملاحطه فرمایید. کلیه مباحث در iMaths به گونه ایست که فرصت را برای شکوفایی کودکان فراهم می کند. اپلیکیشن میشا و کوشا با خلق بازیای که در بطن خود برنامههای آموزشی قرار داده است باعث شده تا کودکان در هر مکان و زمانی از یادگیری فاصله نگیرند. This article was created with GSA Content Generator DEMO.

از آنجا که یکی از اهداف iMaths، جلوگیری از اضطراب و ترس ریاضی است، کودکان مورد آزمون رسمی قرار نمی گیرند. گفته می شود کودکان هنگامی عدد را حس می کنند که درباره اعداد و روابط آنها شمّ یا حس ششم (درون یافت) خوبی داشته باشند. واقعا الان برای شما و همه کسایی که متاسفانه نتیجه نگرفتن بازدهی نداره و فقط دهنتون خسته میکنید . ناتوانی های یادگیری در ریاضیات فقط نتیجه مشکلات زبان بیانگر یا گیرنده، مشکلات بینایی یا شنوایی یا هماهنگی دست و چشم نیست. یکی از مشکلات فراگیر در امر آموزش کودکان سراسر دنیا، دلزدگی و سختی ریاضی است. ممکن است در بین دانش آموزان ، یکی ، دو نفر با دیگران متمایز بوده و بهتر عمل کنند ولی اکثر بچه ها از مشکلات بسیاری در کلاس رنج می برند.. رسم اشکال: مهارت های بصری-فضایی نقش بسیار مهمی در ریاضیات دارند و کپی کردن شکل ها یا ترسیم آنها از حفظ، روش خوبی برای اندازه گیری توانایی های کودک در این زمینه است. نمونه سوال های آزمون های قبلی ریاضی، تمرین های بسیار خوبی برای این عزیزان می باشد. البته این روش یاددهی در میان كودكان بالای ۴ سال بسیار بااهمیت و پركاربرد است. محور اصلی دوره برانگیختن بچه ها برای توسعه مهارت فکر کردن و پروراندن این خصوصیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *