ریاضی عمومی 1 – آموزش درس ریاضی عمومی 1 – مکتب خونه

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، عضو هیأت علمی این واحد و از اساتید و پایه گذاران رشته آموزش ریاضی در ایران گفت: در دنیا می توان مرحله ای از تحول در تکنولوژی را بعد از جنگ جهانی دوم و نیازهایی که در جنگ احساس می شد بعنوان یکی از عوامل رشد آموزش ریاضی دانست. می توان روش هوش منطقی ریاضی را چنین تعریف کرد : معلم چرتکه ای به سر کلاس می برد یا از بازی های عددی چون ‹‹ حب بازی ›› استفاده می کند و به بچه ها مسائل ریاضی می دهد و شمارش و چهار عمل اصلی ریاضیات را به آن ها می آموزد . چنین تغییری از دیدگاه این محققان، تغییرات بزرگی را در عملکرد دانشآموزان در رشته ریاضی در سالهای آینده رقم خواهد زد و کمک میکند بسیاری از کسانی که از ریاضی دچار هراس و اضطراب میشوند ارتباط بهتر و منطقی تری با مفاهیم و عملیات ریاضی برقرار کنند و در یادگیری ریاضیات و هندسه موفقیت بیشتری کسب کنند. در دانشگاه درس خواندن باید جهت دار باشد و اگر دانشجو در رشته ای غیر از ریاضی تحصیل می کند که ریاضی درس پایه ای و مهم در این رشته است باید تلاش بیشتری در جهت یادگیری این درس انجام دهد. This article was created by GSA Content Generator Demoversion!

آموزش ریاضی دبستان

و اگر دانشجو در دانشگاه، در رشته ریاضی تحصیل می کند در درجه اول باید روی اصل دروس و زیر بنای آن و بعد هم کار پژوهشی در زمینه ای که علاقه دارد متمرکز شود. یکی از پایه گذاران آموزش ریاضی در ایران گفت: برای پیشرفت باید در تکنولوژی تحول ایجاد شود که لازمه آن تحول در علوم پایه است و تحول در علوم پایه مستلزم تحول در ریاضی و آموزش ریاضی است. نخست او به یک خدای متعالی که نه آغاز است نه پایان قایل است. مجموعه ای کامل از مقالات، جزوات، پایان نامه، متون آموزشی ریاضی، هندسه، معادلات دیفرانسیل، حساب دیفرانسیل و انتگرال، مقالات ترجمه شده ریاضی، جبر و احتمال، معرفی نرم افزارهای کاربردی ریاضی، سیستم های دینامیکی، تابع در ریاضیات، توپولوژی، هندسه دیفرانسیل، ریاضی کاربردی، مبانی ماتریس ها و جبر خطی، حدهای آکرونال، محاسبات عددی، روش های آماری، توپولوژی عمومی، خمینه ی ریمانی، آمار و احتمال مقدماتی، تاریخچه هندسه، آنالیز ترکیبی، جبر خطی، هندسه های اقلیدسی و نااقلیدسی، محاسبات ناپایداری و… امروزه سرعت رشد علم هر ثانیه افزایش می یابد ، به همین جهت ، روش های آموزشی متاثر از همین رشد و تحول تکنولوژی، همچنین تغییر سلایق ، نیاز ها و انتظارات دانش آموزان تغییر می کند .

عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات یکی دیگر از عوامل تحول آموزش ریاضی را تحول در خود ریاضیات دانست و افزود: از سال 1950 دیدگاه دانشمندان نسبت به ریاضی تغییر پیدا کرد و ورود منطق ریاضی و تئوری مجموعه ها در ریاضیات توجه ریاضیدانان به ریاضیات ساختاری را جلب کرد و این تحول که می توان آن را سازماندهی جدید ریاضی دانست به ریاضیات جدید معروف شد. اقدام به ایجاد تحول در برنامه های ریاضیات دبیرستان کردند. تبصره : انتظارمی رود این فارغ التحصیلان توانائی طرح، اجرا و ارزیابی کمی و کیفی برنامه های ریاضی را نیز داشته باشند، مفاهیم روانشناسی آموزش ریاضی را به قدر کافی بشناسند و بتوانند به انجام تحقیق و یا نقد و بررسی تحقیقات انجام شده در زمینه آموزش ریاضی بپردازند. و به همین علت از سال 1960 به بعد شاهد بوجود آمدن شاخه علمی جدیدی به نام روانشناسی آموزش ریاضی هستیم. اما گروه شاهد این آموزش را کسب نمیکردند و صرفا رویه آموزشی معمول یعنی آموزش محاسبات ریاضی را یاد میگرفتند. توانایی حل مسائل ریاضی ، محدود به مسئله های ساده نمی شود، کودکان باید مهارت های لازم را کسب کنند و با تکنیک های حل مسئله آشنا شوند و به طور کلی بتوانند به حل مسئله بپردازند .

در این روش مبحث درسی بیان و جمع بندی و نتیجه گیری می شود.

در گروه آزمایشی، کودکان قبل از آموختن عملیات جمع و تفریق برای مساوی کردن دو طرف معادله، در مورد مفهوم تساوی آموزش میدیدند. جمع در سه جلسه آموزش داده می شود. در این روش مبحث درسی بیان و جمع بندی و نتیجه گیری می شود. عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات ، با بیان این مطلب که اهمیت علم ریاضی آنقدر بالا است که سازمان یونسکو در سال 2000 موضوع “ریاضیات برای همه” را مطرح کرد تا ریاضیات برای همه دانش آموزان تدریس شود، گفت: امروزه در اکثر کشورها توجه ویژه ای به علم و آموزش ریاضی می شود، براساس ارزشیابی “آزمون تیمز” در ریاضیات، کشورهای شرق آسیا بالاتر از امریکا و کشورهای غربی قرارگرفته اند، متاسفانه ایران در این رتبه بندی در قعر جدول قرار گرفته است. پیج آلمانی ۱۱freunde با طراحی جالبی از چهره خاص علی دایی در دوران حضور در بوندسلیگا و تیم آرمینیا بیله فلد، سوالی از کاربران خود مطرح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *