ریاضی سوم دبستان – مجله استادبانک

بر اساس این گزارش، تغییر اعمال شده در تصویر روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان پس از گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی و توزیع کتاب های درسی در میان دانش آموزان مورد نقد برخی از کاربران در فضای مجازی قرار گرفت. برخی کاربران با انتقاد به این اقدام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حذف دختران از تصویر روی جلد کتاب ریاضی دبستان را بر مبنای تبعیض جنسیتی عنوان کردند، از این رو سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برای رفع ابهامات در خصوص حذف دختران و برخی مفاهیم ریاضی اطلاعیه صادر کرد. از دانش آموزان می خواهیم ، روی یک برگ کاغذ ، مستطیل هایی را بکشند که با یکدیگر هم پوشانی داشته و دارای محیط های یکسان ، مثلاً محیط ۲۰ باشند. فروشگاه اینترنتی دانش لند، در سال 1397 با هدف ایجاد یک محیط امن و راحت برای خرید اینترنتی کتاب های کمک درسی تاسیس شد؛ دانش لند با داشتن دسته بندی های متنوع، امکان مقایسه و خرید کتاب های کمک درسی و بازی های فکری را برای شما فراهم می کند. برایم باور نکردنی است که آنقدر راحت دست در طرح ببرند و دختران را حذف کنند.

آموزش ریاضی دبستان

این سازمان در متن اطلاعیه آورده است: در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ریاضی سال سوم ابتدایی و ویرایشی که در این تصویر انجام شده است، از آنجا که تصویر قبلی بسیار شلوغ و تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده در آن تصویر هم زیاد بود، پیشنهاد دوستانی که از منظرهای هنری، زیباشناسی و روانشناسی بخش های مختلف کتاب را بررسی می کنند بر این بوده است که تصویر خلوت تر شود. با بررسی صفحات دیگر کتاب و نیز جلد سایر کتاب های ریاضی مشاهده میشود که تصاویر متعددی از دختران دانش آموز در کتاب های ریاضی استفاده شده است و لذا موضوع حذف دستوری تصاویر دختران نمی تواند مد نظر باشد. همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه نوشته شده است: از آنجا که تصویر دو دانش آموز دختر که برخی شکل های هندسی در دستان آنهاست حذف شده؛ برداشتهایی از قبیل حذف دستوری تصاویر دختران نتیجه گیری شده است. اللخصوص در زمان حاضر که مردم درگیر مشکلاتی از قبیل ترافیک، سرما، گرما، ازدحاج جمعیت و غیره هستند.

یکی از اهداف مهم و اصلی کتاب ریاضی چهارم دبستان درگیر شدن دانش آموزان در فرایند حل مسئله است. آموزش ریاضی به میزان قابل توجهی به معلم ارتباط دارد و دانشآموز تحت تأثیر معلم خوب میتواند به ریاضی علاقهمند شود و اگر معلمی بهخوبی درک ریاضی نداشته باشد و روشهای حل مسئله را نداند، دانشآموز تحت تأثیر چنین معلمی از ریاضی زده میشود؛ ضمن اینکه در آموزشوپرورش نیاز به معلمانی داریم که به شغل خود علاقه داشته باشند، خلاق باشند و توان این را داشته باشند که روشهای جدید ابداع کرده و پیاده کنند و ترس و واهمه از تغییر روش نداشته باشند و از روشهای قبلی تقلید نکنند، ولی این به شرطی امکانپذیر است که جایگاه معلمان در جامعه حفظ شود. چهارم دبستان، از سری کتاب های کار انتشارات گل واژه است که شامل تمرین های متنوع جدول و نمودار های گوناگون، پرسش های چهار گزینه ای مهم، مسئله تشریحی به همراه پاسخ تمرینات منتخب از تمام مطالب در انتهای هر فصل و ارزشیابی معلم در انتهای هر فصل است. Content was created by GSA Content Generator Demoversion!

چهارم دبستان از سری کتاب های تیزهوشان انتشارات مبتکران، شامل آموزش پیشرفته و تمرین، پرسش های چهار گزینه با پاسخ تشریحی، سوالات تشریحی و نکات تکمیلی و کلیدی می باشد، این کتاب برای امتحانات تیزهوشان و مدارس می تواند گزینه مناسبی باشد. چهارم ابتدایی از سری کتاب های تیزهوشان انتشارات مبتکران شامل پرسش های چهار گزینه ای و پاسخ نامه تشریحی در پایان هر فصل و آموزش نکات مهم آن ها است که بر اساس فصل های کتاب درسی ریاضی طبقه بندی شده و پرسش های هر بخش از آسان به سخت مرتب شده است. چهارم دبستان از سری کتاب های تیزهوشان انتشارات خیلی سبز شامل درسنامه های جامع و کامل، سوالات آزمون های ورودی تیزهوشان به همراه پاسخنامه های تشریحی می باشد. چهارم دبستان از سری کتاب های کار انتشارات خیلی سبز، شامل بخش های آموزش، تمرین، تمرینات ویژه و پرسش های تستی است؛ مطالعه و حل تمرینات این کتاب، می تواند کمک بسیار موثری در تثبیت یادگیری به دانش آموزان سال چهارم کند. سایت مای درس با ارائه درسنامه ریاضی سوم ابتدایی، هم بصورت pdf و هم بصورت powerpoint به گونه ای تدوین شده است که دانش آموزان و اولیا با مطالعه آن ها به راحتی می توانند دروس کتاب ها را یاد گرفته و تکالیف ارائه شده در کتاب درسنامه ها را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *