ریاضی تکمیلی هشتم با جواب

آیا iMaths روی بقیه درس ها هم به اندازه ریاضی تاثیر دارد؟ چطور می توانم از پیشرفت فرزندم در iMaths اطلاع پیدا کنم؟ فرض کنید معادلۀ زیر را به ما داده و از ما خواستهاند که پاسخ معادله را پیدا کنیم. شباهت ها و تفاوت ها را پیدا کنند و دریابند که چندین راه حل ممکن است برای یک مسئله وجود داشته باشد(همیشه اولین راه حل بهترین راه حل نیست). توقع می رود که آموزش های iMaths نیز چون به شیوه عملی و خلاقانه به کودکان آموخته می شوند در ذهنشان ماندگار باشد دوماً در سیستم iMaths کودکان خود معلم و کاشف هستند و چیزی به روش آموزش سنتی به ذهن بچه ها تزریق نمی شود. در پایه اول دبستان بیشترین تمرکز بر آموزش نوشتن و خواندن است، کودکانی که آی مت را گذرانده اند و با اعداد آشنا هستند، می توانند علاوه بر تمرکز بیشتر بر یادگیری زبان فارسی، با اعتماد به نفس بیشتری در ساعات تدریس ریاضی عمل کرده و بازخورد مثبتی از معلم خود دریافت کنند که بی شک در افزایش مهارت های اجتماعی و ارتباطی آنان بی تاثیر نخواهد بود. Data was created with GSA Content Generator Demoversion!

به دانش آموزان کمک می کند.

محیط آموزشی آی مت و محتوای آن به نحوی است که علاوه بر پرورش مهارت های اجتماعی کودک، با دادن بازخوردهای مناسب و مثبت به افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس کودک کمک کرده و همچنین از طریق کار با ابزارهای آموزشی حواس مختلف کودک، مهارت های حرکتی، دقت دیداری، و تمرکز کودک را نیز تقویت می کند. از آنجا که روش تدریس در مدارس ابتدایی و دبیرستان، تئوریک و غیرعملی بوده و همچنین در دوره ابتدایی کمتر از وسایل کمک آموزشی و آموزش خلاق استفاده می شود، کودکان دچار دلسردی و گاهاً نفرت از ریاضی می شوند و یا کاربرد مطالب ریاضی را در زندگی متوجه نشده و تنها به حفظ طوطی وار آنها اکتفا می کنند. بازی ریاضی کودکان بازی ای است که کودکان در خلال آن یاد می گیرند که چگونه از اعداد و ارقام در زندگی روزمره خود استفاده کنند. از آنجا که iMaths تمامی مفاهیم اساسی ریاضی را پوشش داده و قدم به قدم کودکان را با روش های خلاقانه و شاد به سوی یادگیری هدایت می کند، نه تنها با شیوه آموزش و پرورش تضادی ندارد، بلکه مکمل آن نیز می باشد. تحقیق بوسی، لانگ و وید (2000) بر روی دانش آموزان نشان داد که استفاده از اسباب بازی هایی نظیر فنجان های پلاستیکی تو در تو و قطعه های لگو در گسترش مدل های ذهنی مفاهیم ریاضی به دانش آموزان کمک می کند. This post has been created by GSA Content Generator Demoversion!

سنین قبل از دبستان دوره طلایی رشد شناختی و ذهنی کودکان هستند؛ دورانی که اگر با آموزش های صحیح از آن در جهت افزایش ظرفیت ذهنی استفاده نشود در دوران بعدی رشد، چنین فرصتی دست نخواهد داد. محیط آموزشی غنی در رشد ظرفیت ذهنی کودک (هوشبهر) تاثیری مهم و قوی دارد به طوریکه کودکانی که آموزش های بهتری دریافت می کنند و تجربه های غنی تری دارند، در آزمون های هوشی نمره ی بالاتری می گیرند. درک عدد خود شامل حوزه های مختلف از جمله موارد ذکر شده در زیر است که همه این مباحث به صورت سلسله مراتبی و با توجه به مراحل رشد شناختی کودک در قالب بازی، نمایش خلاق، شعر و قصه در iMaths ارائه شده است. لازم به ذکر است که این ارزیابی به صورت غیر ملموس است و در طی دوره (نه در یک مقطع) توسط مربی صورت می گیرد. اما از آنجا که در iMaths تلاش می شود خصوصیات فردی کودکان نیز مد نظر قرار گیرد، مربی به این قضیه توجه داشته و در صورت نیاز کودکی به آموزش فردی به صورت تک نفره و یا با آموزشی متفاوت، تلاش می کند کودک را در رسیدن به درک مفهوم یاری دهد. This has been created with GSA Content Generator Demoversion!

کودک شما هرچه که بیشتر بتواند در iMaths بیاموزد، شانس درک عمیق تر و لذت بخش تر خود را از ریاضی افزایش خواهد داد و در هر مرحله ای که از iMaths جدا شود، از آنجا که مفاهیم پایه ای ریاضی با ذهن وی عجین شده اند می تواند از آنها در آموزش های رسمی خود به راحتی استفاده کند. به منظور رفاه حال داوطلبان، سازمان سنجش هر ساله در اطلاعیه ای فهرست حذفیات کنکور سراسری که شامل حذف برخی از صفحات، پاراگراف ها و یا پاورقی کتاب های درسی از کنکور سراسری می شود را منتشر می کند. حقیقتش من خودمم تو تخصصی ها موندم. نکته۱: طبق مطالبی که من از دوستان که سابقه شرکت در آزمون دارن خوندم، بیشتر روی موارد بالا تاکید میشود و لذا اگر فرصت کافی ندارید می توانید ” بانک اطلاعاتى اکسس” را فاکتور بگیرید و وقت خود را بر روی دروس دیگر تنظیم کنید، اگر هم دوست داشتید بخونید همون مقدماتی فکر کنم کافی باشه. در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید محصولات، پرسشهای متداول را بخوانید، یا از طریق ایمیل، اینستاگرام، یا تلگرام با ما تماس بگیرید. توصیه ما این است که با iMaths تا پایان دوره ها همراه باشید و اگر نگران بالا رفتن سن کودک خود هستید می توانید از دوره های ویژه که به صورت فشرده برگزار می شود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *