ریاضیات کانگورو در ایران – سایت رسمی دبیرخانه

با توجه به اینکه ریاضیات در این پایهها متمرکز بر محاسبات عددی و عبارتهای جبری، معادلات و در نهایت حساب و دیفرانسیل است، و عموم دانشآموزان فرصت و خوراک لازم برای افزایش توانمندی لازم در این خصوص را ندارند، کسب مهارت در محاسبات همچون کسب مهارت در الفبا، بسیار ضروری و پرفایده است. این دوره در دو سطح محاسبات عددی برای پایههای چهارم تا ششم و محاسبات جبری برای پایههای هفتم تا نهم در ۱۲ جلسه برگزار میگردد. گفتنی است که بودجه های مذکور به واسطه تصویب لایحه آموزش اسکاتلند در سال ۱۹۹۶ و در جهت ارائه دوره های آموزشی پیش دبستانی سرمایه گذاری می گردند. شما احتمالاً با چک کردن قد و وزن او عادت دارید که رشد کودک پیش دبستانی خود را اندازه بگیرید. جشنوارۀ ریاضیات کانگورو در کنار این مجموعه کتابها و نیز سایت ریاضیات کانگورو، بستهای آموزشی را تشکیل می دهند که به ارتقای درک ریاضی دانش آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذتبردن از فعالیتهای هوشمندانۀ ریاضی کمک خواهد کرد. این دوره در سه گروه سنی ۶ و ۷ سال، ۸ و ۹ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال برگزار خواهد شد. این دوره برای دانشآموزان دو گروه سنی ۹ و ۱۰ سال و ۱۱ و ۱۲ سال برگزار میگردد. This data has been created with GSA Content Generator Demoversion!

هر پانسیون شامل چندین دوره ۶ یا ۱۲ جلسهایست.

کاربرد این گرایشها در همه جای ریاضی کاربردی به طور محسوس دیده میشود و البته این مباحث تقریباً در بسیاری از رشتههای دیگر نیز نقش پر رنگی ایفا میکنند. انجام پروژه متلب به وسیله برنامه متلب اگر با مباحث اولیه ریاضی، دروس تخصصی خود و البته کدنویسی متلب آشنایی مناسبی داشته باشید بسیار آسان می گردد. پس از آشنایی نسبی کودکان با اعداد و شمارش ، شما میتوانید با دانلود کاربرگ های مفاهیم ریاضی و آموزش آنها در منزل ، در تقویت و رشد مهارت های ریاضی به کودک کمک کنید. هدف از این دوره آشنایی دانشآموزان با تفکر الگوریتمی است. هر پانسیون شامل چندین دوره ۶ یا ۱۲ جلسهایست. پانسیون تفکر اسوه (انسان سازنده و هدفمند) با هدف رشد مهارتهای فکری، تحلیلی، خلاقیتی و نیز مهارتهای علمی و عملی کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۲ سال، توسط کارشناسان حرفهای کلبه آفرینش فکر طراحی و اجرا خواهد میشود. پانسیون تفکر علمی با هدف رشد مهارتهای فکری، تحلیلی، خلاقیتی و نیز مهارتهای علمی کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۲ سال، توسط کارشناسان حرفهای کلبه آفرینش فکر طراحی و اجرا خواهد میشود.

ریاضیات دبستان

کلبه آفرینش فکر که با هدف ترویج فرهنگ تفکر دایر گردیده است، بیشترین تمرکز خود را بر نحوه استفاده صحیح از بازیهای فکری قرار داده است و تا کنون صدها بازی مختلف را برای گروههای سنی مختلف مورد بررسی قرار داده است. Mathematiqa به سختی بازی قبلی نیست ، سوالات این بازی برای محاسبه به شکل ذهنی نه خیلی سخت هستند نه خیلی آسان اند. همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب ریاضی چهارم دبستان نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . ۱- تدریس جبر ۱ و ساختمانهای جبری مانند گروه، حلقه، میدان و ساختمانهای خارج قسمت و هم ریختیهای آن به گونهای که در این درس مطالب مورد نیاز به عنوان پیشنیاز دروس مختلف ریاضی پوشانده شده باشد. ساخت وسایل مختلف نه تنها در افزایش مهارتهای دست و هماهنگی آن با چشم موثر است، بستر مناسب بروز و رشد خلاقیت را نیز برای کودکان مهیا میکند.

ریاضی ویژه کودکان

هم چنین مدرسین این درس در دانشگاه­ها، به دلیل کمبود وقت، گاهی تنها به تدریس و بیان سرفصل­های این درس می­پردازند و از آنجا که فرصتی برای حل و تشریح مسائل کاربردی وجود ندارد، از درک و فهم عمیق این درس که از دروس مهم و پیش نیاز درس­های تخصصی در ترم­های آتی می­باشد، باز می­مانند. ریاضی و تدریس آن برای پیش دبستانی ها یک موضوع سرگرم کننده است. ولی شریفی او را پیش آقای خاچیکیان برده و او در فیلم جهنم سفید نقش یک بدمن را بازی میکند. گروهی از محققان تلاش نمودند مفاهیمی از درس هندسه از قبیل اشکال هندسی، زاویه، ضلع را از طریق نقاشی و طراحی و بازی های ” کاغذ و تا” به دانش آموزان دبستانی آموزش دهند. بخشی از این چالشها مربوط به اوریگامی و بخش دیگر آن مربوط به ساخت احجام و اشکال هندسی با استفاده از کاغذ است. در این مجموعه از دورهها، دانشآموزان با چالشهای متعددی با استفاده از کاغذ مواجه خواهند شد. این دوره در ۱۲ جلسه و به صورت هفتهای دو جلسه برگزار خواهد شد. در این دوره با استفاده از نرم افزارهایی که با هدف آموزش تفکر الگوریتمی به کودکان و نوجوانان طراحی شدهاند، کار خواهیم کرد. ریاضیات استدلال کودکان را توسعه می دهد ، به کودکان در داشتن تفکر تحلیلی کمک می کند و همچنین به ذهن آنها سرعت میبخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *