ریاضیات – دانشکده علوم ریاضی

سال 1383: گروه ریاضی با 8 نفر عضو هیأت علمی رسماَ با پذیرش دانشجو در رشته ریاضی محض در مقطع کارشناسی در دانشكده علوم پايه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تأسیس شد. به گزارش روابط عمومی، دکتر منصور ایمانپور معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی دانشگاه از ابلاغ مصوبه موافقت قطعی وزارت علوم مبنی بر ایجاد رشته ریاضیات و کاربردها، گرایش گراف و ترکیبیات در مقطع کارشناسی ارشد خبرداد و گفت: شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی در جلسه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ با پذیرش دانشجو در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در مقطع کارشناسی ارشد رشته ریاضیات و کاربردها، گرایش گراف و ترکیبیات ناپیوسته به صورت آموزشی-پژوهشی موافقت قطعی نمود. یک نمودار، اطلاعات را به صورت دیداری منظم می کند تا به کودکان کمک شود روابط را ببینند. بنابراین می توانید در کنار سایر اطلاعات هزینه درخواستی هر استاد را هم ببینید و با نرخ مناسب یک استاد خوب برای کلاس انلاین یا حضوری انتخاب نمائید. شمارش معکوس قبل از رفتن به خانه، یکی دیگر از روشهای موثر برای یادگیری جمع و تفریق است که بسیاری از مادران آن را انجام میدهند. ماشین های کوچک را در یک سری قرمز، سیاه، قرمز، سیاه، قرمز سیاه …

ریاضی ویژه کودکان

Content was generated by GSA Content Generator Demoversion.

من فکر می کنم بزرگ ترین مفهوم برای کارکردن در ریاضیات پیش دبستانی مکالمه یک به یک است. کودکان شکل دو بعدی و سه بعدی را هنگامی یاد می گیرند و از این دانستن استفاده می کنند که به آنها فرصت هایی بدهید تا با قطعات و معکب های خانه سازی، طرح هایی خلق کنند، نقاشی بکشند، رنگ آمیزی کنند و برای کار هنری خود شکل هایی را (باقیچی) ببرند و نیز مکعب ها را در قفسه ها مرتب بچینند و در محیط و در فضای باز شکل هایی را پیدا کنند. در عوض باید از طریق بازی و فعالیت های علمی این آموزش ها را کسب کنند. مفاهیم جهت ها یعنی بالا، پایین، چپ، راست، زیر، داخل، خارج، پشت، کتار، بین، جلو، دور و نزدیک را نشان می دهد. شمارش خود را در یک دور سازماندهی کنید، بنابراین میتوانید شروع و پایان را نشان دهید. جمع آوری داده ها، سازماندهی و نمایش داده ها در پیش از دبستان که آخرین بخش از آموزش ریاضی در پیش دبستان است، شامل مرتب کردن، طبقه بندی کردن، با نمودار نشان دادن، شمارش، اندازه گیری و مقایسه است. نمایش با نمودار ،ادامه مرتب کردن و طبقه بندی کردن است. This data was written by GSA Content Generator Demoversion!

مرتب کردن با استفاده از اشیاعی که در خانه وجود دارند.

بعد از اینکه کودکان یک نمودار ساختند، می توانند از آن برای تحلیل و تفسیر داده ها استفاده کنند. وقتی با قطعات پلاستیکی وصل شونده (مانند مکعب های چینه) بازی می کنند الگویی بسازند (سفید، آبی، سبز؛ سفید، آبی، سبز). با وجود این، اگر این وسایل اندازه گیری در اختیار کودکان باشند، این وسایل را وارسی کرده و در بازی های خود از آنها استفاده خواهند کرد. مرتب کردن با استفاده از اشیاعی که در خانه وجود دارند. مرتب سازی از روی الگو یک فعالیت سرگرم کننده برای کار با کودکان پیش دبستانی است. شما می توانید با استفاده از پوم پوم ها، خرس های رنگی، یا حتی برگه های روکش برای ساخت الگو این کار را انجام دهید. آنها با استفاده از وسایلی که برای بازی عرضه می کنید مفاهیم زیر را یاد می گیرند: درازتر، کوتاه تر، سنگین تر، سبک تر، تندتر، آهسته تر. کودکان اگر فرصت استفاده از وسائل و نیز شرکت در کارهای عملی را داشته باشند، درباره اندازه گیری یاد می گیرند.

بازی و ریاضی

۴ شکل را به طور مشخص معرفی می کند: دایره، موبع، مثلث و مستطیل. مواردی مانند: مرتب سازی بر اساس رنگ، شکل و اندازه. در مواردی نیز دیده شده که فرد به دلیل وجود اختلال ریاضی قادر نیست راه حل درست مسئله را تشخیص دهد که ناشی از ضعفی است که در رو خوانی صورت مسئله و استفاده از روش متناسب دارد. افرادی که در رشد شناختی دچار ضعف هستند نمی توانند در مواردی مانند درک صورت مسئله ریاضی، درک مفهوم عددی و انتخاب روش موثر شمارش موفقیت چندانی به دست آورند. نموداری از انواع کفش هایی که بچه ها پوشیده اند می تواند از نمایش عینی کفش ها شروع شود و تا نمایش نمادین آنها رشد کند. فعالیت های اندازه گیری به عنوان یکی از مؤلفه ها یا بخش های اصلی آموزش ریاضی در پیش دبستان ، بر رشد درک کودکان از اصول و به کارگیری اندازه گیری متمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *