تشخیص و درمان اختلال یادگیری ریاضی در کودکان چگونه است؟

همچنین می توانید یک رویداد یا مهمانی که با کودکتان قرار گذاشتید باهم بروید را به یک بازی ریاضی تبدیل کنید. با توجه به جدول فوق می توان گفت که نسبت کودکان رده سنی ۲ سال که تحت تعلیم مراکز آموزش پیش دبستانی من جمله مهدهای کودک قرار گرفته اند تا سال ۹۸-۹۷ بر ۷۰درصد بالغ گردیده است.نرخ ثبت نامی کودکان رده سنی ۳ سال نیز از ۴۰% طی سال ۹۰-۸۹ به ۵۰% طی سال ۹۸-۹۷ افزایش یافته است. نرخ ثبت نامی کودکان رده سنی ۴ سال نیز از ۹۰% طی سال ۹۰-۸۹ به ۹۵% طی سال ۹۸- ۹۷ بالغ گردیده است. لازم به ذکر است که بالغ بر۵ میلیون پوند از بودجه طرح مراقبت از کودکان از محل صندوق بنیاد کودکان اتحادیه اروپا تأمین می گردد. طی سال های(۲۰۰۲- ۱۹۹۸) بودجه ای معادل۴۷۰میلیون پوند جهت حمایت از سیاست و استراتژی ملی مراقبت از کودکان از محل بودجه دولت انگلستان به این امر اختصاص یافت. در سال۱۹۸۹، طبق دستورالعمل تهیه شده توسط هیئت ارشد نظارت آموزشی کشور، کادر آموزشی مراکز آموزش پیش دانشگاهی به گذراندن۹ماده آموزشی تحت عناوین هنری، اجتماعی، زبانشناسی، ریاضی، اخلاق، فیزیک، علمی، فنی و حرفه ای و مذهبی در مدارس آموزش پیش دبستانی موظف گردیدند. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری ها از طریق مقامات محلی و تحت نظارت سازمان حمایت از کودکان انگلیسی (EYDCPS) به عنوان بخشی از سیاست های استراتژیک دولت در جهت ارتقاء کیفیت آموزشی و مراقبتی کودکان در مناطق مختلف کشور صورت می گیرد.

ریاضی ویژه کودکان

طی سال۹۹- ۱۹۹۸، بودجه ای بالغ بر۵۰۰ هزارپوند در جهت ارتقاء کیفیت برنامه های آموزشی و مراقبتی پیش دبستانی و احداث مراکز تفریحی ویژه کودکان هزینه گردید. استراتژی مذکور در جهت حمایت از خانواده های اسکاتلندی از طریق حمایت و مراقبت از کودکان رده های سنی۱۴- ۵ سال طراحی گردید.هدف دیگر دولت، کسب اطمینان از مراقبت با کیفیت بالای کودکان اسکاتلندی و فراهم آمدن کلیه احتیاجات کودکان اسکاتلندی می باشد. در جهت نیل به چنین هدفی تا اواخر سال۲۰۰۱، تعداد۵۰۰۰ مربی جدید در مراکز آموزشی اسکاتلند تعلیم یافته و برنامه ریزی های آموزشی و متد های سرمایه گذاری مورد ارزیابی قرار گرفته و ارتقاءیافتند.بر اساس برنامه ریزی های جدید خانواده های کارگر برخوردار از۲کودک از هزینه های مراقبتی و حمایتهای بیشتر دولتی برخوردار گردیده و بودجه های مربوطه نیز تا ۴/۸ میلیون پوند در سال افزایش می یابند.علاوه بر این بالغ بر ۵ میلیون پوند بودجه اضافی طی سال ۹۹-۱۹۹۸ و ۲۵ میلیون پوند طی سال ۲۰۰۳-۱۹۹۹ در جهت توسعه طرح های مراقبتی کودکان در خارج از محیط های آموزشی هزینه می گردد.لازم به ذکر است که عمده مبالغ اضافی بودجه اختصاص یافته در جهت اجرای طرح های مراقبتی و آموزشی کودکان اقلیت های قومی و نژادی مستقر در کشور هزینه می گردد.علاوه بر این مراکز تلفنی، جهت برقراری ارتباط با والدین کودکان و ارائه خدمات اطلاع رسانی در زمینه طرح های مذکور به آنان احداث گردیده است.

بازی و ریاضی

لازم به ذکر است که از بودجه سالیانه ۵۷ میلیون پوندی طرح مذکور، مبلغ ۷ میلیون پوند توسط شوراهای تربیتی(TEC) و بالغ بر۶ میلیون پوند نیز توسط مراکز آموزش عالی تأمین اعتبار می گردد.طی سال ۹۹- ۱۹۹۸ طرح توسعه آموزش پیش دبستانی (مقدماتی) پاره وقت کودکان رده های سنی۴ سال و بالاتر در مشارکت با بخش های خصوصی به اجرا گذارده شد.لازم به ذکر است که در طرح مذکور اطلاعاتی در خصوص چگونگی مراقبت از کودکان و چگونگی ارتباط کودکان رده سنی ۴ سال با آموزش های مقدماتی ارائه گردیده است.مسؤولیت قانونی برقراری امنیت در مراکز آموزشی ویژه کودکان رده سنی ۴ سال بر عهده مقامات محلی آموزشی کشور می باشد.طی سال۱۹۹۹ بالغ بر۳۹۰میلیون پوند جهت راه اندازی تعداد۱۹۰ هزار مرکز آموزشی مقدماتی ویژه کودکان رده های سنی ۴-۳ سال تخصیص یافت. از جمله مهم ترین مشخصه دوره آموزشی پیش دبستانی درایرلند که وجه تمایز این کشور با کشور انگلستان نیز محسوب می گردد می توان به اجباری نبودن حضور کودکان درمراکز آموزش پیش دبستانی اشاره نمود.لازم به ذکر است که ارزیابی عمل کرد طرح توسعه آموزش پیش دبستانی در ایرلند توسط بنیاد کودکان ایرلندیEU و سازمان تأمین اجتماعی ایرلند صورت می گیرد.بیش از ۵ میلیون پوند طی مدّت ۵ سال اخیر توسط بنیاد کودکان ایرلندی EU جهت مراقبت از کودکان ایرلندی و احداث تعداد ۱۰۰ کلوپ بازی در نواحی مختلف کشور اختصاص یافته است.احداث مراکز تفریحی مذکور امکان فعالیت والدین کودکان رده های سنی ۵-۳ سال را فراهم آورده است.گفتنی است که با اختصاص بودجه مازاد ۱۰ میلیون پوندی به بنیاد کودکان ایرلندی EU، بالغ بر۱۲۰۰۰ مرکز مراقبتی کودکان در اماکن غیر آموزشی(خارج از مدارس) احداث گردیده است.

طبق آمار بدست آمده تا سپتامبر۲۰۰۱، بالغ بر۴۳۷برنامه ارائه گردیده که۱۹۲ طرح، به ارائه خدمات مبادرت نموده اند که از جمله چنین خدماتی می توان به برپایی جلسات ملاقات با والدین جدید ظرف۲ماه اول تولد، حمایت در جهت مراقبت بهتر از کودکان، فراهم سازی امکانات تفریحی و سرگرمی، آموزشهای اولیه و دسترسی کودکان به مراقبتهای بهداشتی اشاره نمود. تا به نیازها و روشهای لازم در جهت مراقبت مناسب از دانش آموزان برخوردار از والدین شاغل، بپردازد. علاوه بر این، توصیه هایی نیز درخصوص حمایت پس از تولد،تغذیه سالم و کسب شغل مناسب به والدین کودکان ارائه می گردد. لازم به ذکر است که میزان بودجه مذکور طی سال (۲۰۰۰-۱۹۹۹) بر۱۱۲میلیون پوند، طی سال۲۰۰۱- ۲۰۰۰ بر۱۳۴میلیون پوند و طی سال ۲۰۰۲-۲۰۰۱ نیز بر ۱۳۸ میلیون پوند بالغ گردید. هزینه بودجه اختصاصی فوق به ایجاد فضاهای آموزشی و مراقبتی مناسب و حمایت از تشکیل مراکز آموزشی- مراقبتی جدید ویژه کودکان سراسر کشور منجر گردید. در اواخر قرن نوزدهم علم فیزیک ریاضی به منتها درجه تکامل خود رسید و دانش نجوم مکانیک آسمانی تکمیل گردید. Article has been generated by GSA Content Generator Demoversion!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *