تدریس ریاضی آموزش ریاضی معلم خصوصی

تحصیل و آموزش ریاضی همیشه یکی از دغدغههای پدر و مادرهای خانوادههایی است که میخواهند کودکانشان در کنکور رتبه مناسبی داشته باشد و بتواند در رشته خوب ثبت نام کند. معمولا در مورد رشته خودتونه . این پژوهش بر پایه پژوهش قبلی تیمز انجام شده است که در آن دانشآموزان پایه هشتم (سوم راهنمایی) شرکت داشتهاند. دانش آموزان با مشاهده تمرین های ارائه شده در ویدئو های آموزشی بخش ششم کتاب ریاضی اول و انجام آن ها تمامی جزئیات این مطالب را به خوبی یاد گرفته و آمادگی بیشتری برای امتحانات این درس پیدا می کنند . هر یک از هشت فصل کتاب ریاضی دوم ابتدایی با تصاویر مرتبط با آن فصل آغاز می شود که به نوعی ذهن دانش آموزان را برای یادگیری یک مبحث جدید آماده می کنند. آنگاه به نقش معلمان در استفاده از تکنولوژی برای آموزش ریاضی در مقطع ابتدایی پرداخته شده و در پایان، پس از توضیح شبیه سازی رایانه ای در مفاهیم ریاضی ابتدایی، به کاربرد نرم افزارها برای آموزش ریاضی اشاره می شود. هر فصل نیز از چهار درس و یک حل مسئله تشکیل شده است که شامل آموزش تکنیک های لازم در حل مسائل می باشد.

آموزش ریاضی دبستان

از سن 6 یا 7 سالگی، دانش آموزان مدرسه با مسائل ریاضیاتی شامل جمع و تفریق مواجه می شوند. یک کودک ممکن است خشم خود را به صورت کنایه و دشنام و یا اینکه خشم خود را در کنترل و اداره ی دیگران نشان دهد و… اما به محض پیچیده شدن یک مشکل، مراجعه به این نمایه با استفاده از تصاویر غیرممکن می شود یا دانش آموز را به خطا سوق می دهد. نتایج امیدوار کننده است و آنها پایه ای را برای ترویج انتزاع ومفهوم و جدا شدن از شبیه سازی های ذهنی فراهم می کنند. در پنج کلاس دیگر، آنها مداخله ACE-ArithmEcole را اجرا کرده بودند که دانش آموزان را ترغیب به انتزاع می کردند. ساختار این کتاب به گونه ای طراحی شده است که با به کارگیری روش های نوین آموزشی ، دانش آموزان به تفکر در حل مسائل ترغیب شده و مهارت آن ها در امر یادگیری تقویت شود. در بخش پایانی هر فصل ، قسمتی تحت عنوان “معما” طراحی شده که تنها مختص دانش آموزان علاقه مند و جهت تقویت سطح فکری آن ها می باشد. This was created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

علاوه بر مرور هر فصل در بخش انتهایی آن ، تمرین های تکمیلی و ترکیبی نیز تعبیه شده اند که بر تقویت مهارت های خواندن و نوشتن دانش آموزان تاکید دارند. این برنامه با نام ACE-ArithmEcole طراحی شده است تا به دانش آموزان مدرسه کمک کند از شهود و دانش غیررسمی خود پیشی بگیرند و در عوض به استفاده از اصول حسابگرانه اعتماد کنند. از طراحی صنعتی گرفته تا سنگ فرش خیابان ها نشانه ای از وجود الگوهاست . مولفان این کتاب تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا بتوانند محتویات کتاب را متناسب با تفاوت های فردی دانش آموزان و سبک یادگیری آن ها طراحی کنند تا پیشرفت تحصیلی برای تمامی دانش آموزان به صورت یکسان حاصل گردد. به گزارش ایمنا، در سال تحصیلی جدید حواشی زیادی پیرامون تغییرات کتابهای درسی به وجود آمده است. این مداخله در یک دوره ریاضی ابتدایی مدرسه به نام ACE-ArithmEcole که جایگزین برنامه درسی ریاضی استاندارد است، عملی شد.

کتاب ریاضی دوم دبستان از طریق سایت رسمی پایگاه کتاب های درسی در اختیار کاربران قرار می گیرد. پس از حذف قرآن از کتاب فارسی اول دبستان، این بار حاشیه جدیدی برای کتاب ریاضی پایه سوم به وجود آمده چرا که تصاویر مقایسهای از کتاب ریاضی سوم دبستان در سال ۹۸ و ۹۹ نشان میدهد که این بار تصویر دختران از روی جلد این کتاب حذف شده است. پرسشنامهی نگرش به ریاضی: به منظور سنجش نگرش دانش­آموزان نسبت به ریاضی از پرسشنامهی نگرش به ریاضی ایکن(1971) استفاده شد. بنابراین در مجموع هر فصل 22 صفحه و کتاب 156 صفحه خواهد شد. با توجه به پیشنهادهای رسیده از دانشگاه ها، آن طرح ترمیم شد و چند ماه بعد، به عنوان برنامه پیشنهادی «دوره کارشناسی ارشد آموزش ریاضی»، به گروه ریاضی «شورای عالی برنامه­ریزی» ارائه شد. آنچه که در آموزش ریاضی به ویژه در پایه های ابتدایی حائز اهمیت است ، به کارگیری روش های خلاقانه و هم چنین استفاده از تصویرسازی برای انتقال مفاهیم می باشد که این امر به خوبی در کتاب ریاضی دوم ابتدایی مشهود است. کتاب های راهنما معلم ریاضی، منبع مناسبی برای بروز کردن اطلاعات و راهنما خوبی برای روش تدریس معلم است. مطالعه مقاله بهترین قیمت کلاس تدریس خصوصی ریاضی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *