بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول

کتاب ریاضی پایهی دوم در راستای برنامهی درسی ملّی و در ادامهی تغییر کتاب درسی پایهی اوّل تألیف شده است. گفتنی است در سال های گذشته نیز تغییرات در کتاب های درسی جنجالی شده بودند، از جمله حذف سرگذشت پادشاهان از کتاب های تاریخ و یا چند شعر از شعرای معاصر از کتابهای ادبیات. معمولا کودکان در سنین پایینتر شمردن را حداقل از یک تا ده را که به صورت شعر و آهنگین است یاد میگیرند، اما درک مفهوم مقدار، دسته بندی بر اساس مقدار و ایجاد الگو های تکرارشونده شاید کمی برایشان سختتر باشد. ریاضی با بازی باعث میشود که دانشآموزان با سیستم اعداد و “اعداد معیار” (مانند 10 ها، 100 ها و 1000 ها) آشنا شوند و در محاسبات شرکت کنند و درک عمیقتری از عملیات ایجاد کنند. کتاب ریاضی اول دبستان کتابی با رنگ ها و تصاویر کودکانه و شاد است و با کمی خلاقیت و ایجاد فضای یادگیری شاد برای کودکان بسیار جذاب است. Data has been created by GSA Content Generator Demoversion!

ریاضیات دبستان

این کتاب با داشتن ۲۵ بخش شاید به نظر حجیم باشد اما توجه به این نکته که یادگیری ریاضی در این پایه بسیار ضروری است پس میتوان هر روز زمانی را برای انجام یکی از فعالیت ها و تمرین های کتاب ریاضی اول دبستان با کودک خود اختصاص داد و نگران پیدا کردن کاربرگ یا بازی فکری خاصی نبود.تنها با داشتن ابزار های ساده برای یادگیری ریاضی میتوان از این درس لذت برد. در این کتاب نیز تلاش شده است دانش آموزان با روشهای نوین آموزشی، به فکر کردن ترغیب شوند و در یادگیری نقش فعّال ایفا کنند. در کتاب ریاضی اول دبستان کودکان اعداد، مسالهسازی، مقدار و زمان را مغهومی یاد میگیرند. در مقاله “مهارت های پایه ریاضی کودکان پیش دبستان و زمان و نحوه شکل گیری آنها در کودکان” مهمترین مفاهیم آموزش ریاضی به کودکان و اینکه هر یک آنها به چه شکل و در چه زمانی در کودکان شکل می گیرند، را به طور کامل توضیح دادیم. در وب سایت تدریس ریاضی (همین سایت) اساتید، معلمان و دبیران زیادی در زمینه آموزش و تدریس خصوصی ریاضی در منزل و یا در آموزشگاه ها و موسسه های تدریس خصوصی در تهران، کرج، اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، یزد، اهواز، رشت، ساری، کرمان، ارومیه، تورنتو، اروپا و سایر شهرهای کشور و سایر کشورها به صورت حضوری و یا اینترنتی و آنلاین فعالیت دارند.

پایه ششم شهر تهران میشد.

استادبانک سامانه آنلاین تدریس خصوصی و آموزشی کشور است. ریاضی دوم دبستان اجی مجی با روشهای آموزشی جدید به سراغ دانشآموزان میآید. اما نوع دیگری از تهیه داده هم وجود دارد که به وسیله انجام آزمایشهای غیرمعمولتر به دست میآید و فناوری آمادهای ندارد. نمونهگیری با استفاده از روش سرشماری کامل انجام شد که شامل 32 نفر از معلمان پایه ششم، 28 نفر از مدیران مدارس، 5 نفر از کارشناسان حوزه ستادی و مؤلفان کتاب ریاضی پایه ششم شهر تهران میشد. نسیم بهاری تصویرگر جلد این کتاب در صفحه اینستاگرام خود مدعی شده است: «این طرح را چند سال پیش برای کتاب ریاضی سوم دبستان کشیده بودم. مراجعه به سایت “پایگاه کتابهای درسی” و بررسی تصویر جلد کتاب ها نشان میدهد که این موضوع صحت دارد. تصاویر مقایسهای از کتاب ریاضی سوم دبستان چاپ ۹۸ و ۹۹ از شب گذشته دست به دست می شود که نشان می دهد تصویر دختران از روی جلد کتاب حذف شده است. با دانلود کتاب ریاضی اول دبستان به ۲۵ بخش دسترسی دارید که هر بخش آن با یک صفحه تصویری آغاز می شود. این کتاب هشت فصل دارد و با تصویری برگرفته از نمونههای کاربردی موضوع آن فصل آغاز میشود.

بازی و ریاضی

والدین عزیز این نکته را فراموش نکنید که هدف اجی مجی، آموزش موضوعهای درسی همراه با سرگرمی است تا کودکان خسته نشوند. نکته مهم ! ۱۰ مهارت مهم زندگی که باید قبل از ۱۰ سالگی به کودک تان بیاموزید! یکی از درس های مهم پایه اول دبستان، درس ریاضی است. با این برنامه شما یک ماشینحساب علمی و مهندسی خواهید داشت؛ به علاوه یک مبدل واحد، ابزار آماری و منبعی خوب برای تمام فرمولهای مورد نیاز، ثابتها و دیگر اطلاعات مهم. مشاهده کنید. در کنار داشتن یک معلم خصوصی ریاضی خوب می تواند به موفقیت در یادگیری و آموزش بهتر این درس بسیار کمک کند. در ضمن، گروه بندی به صورت دقیق تری در بالای همین صفحه ارائه شده است و اگر مثلا به مدرس ریاضی کنکور نیاز دارید می توانید بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کنکور در بالای همین صفحه کلیک کنید تا لیست مدرسین به شما نشان داده شود. این قضیه بیشک صادق است و حال آنکه جزءهای اول و دوم آن هر دو کاذب هستند.یعنی هم«عدد دو فرد است»کاذب است و هم«مجذور عدد دو فرد است»کاذب میباشد.صادق بودن قضیه مذکور از آنجا ناشی میشود که در ریاضیات به اثبات رسیده است که«مجذور هر عدد فردی، فرد خواهد بود»و چون چنین است پس ارتباط و اتصالی که میان دو جزء قضیه(مقدم و تالی)برقرار شده است، با عالم واقع مطابقت دارد.پس نظر در صدق و کذب قضایای شرطیه به این است که آیا پیوندی که میان تقدم(اگر عدد دو فرد باشد)و تالی(مجذور آن هم فرد است) لحاظ شده است، با نفس الامر مطابقت دارد یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *