بازیهای ساده در خانه، بازی و ریاضی

همانطور که شما مدلهای جمع و تفریق را در موقعیتهای مختلف تنظیم میکنید، فرزندان شما هم یاد میگیرند که در موقعیتهای بیشتری سوالات ریاضی خود را بپرسند. 2. کار در کلاس: سؤالات در این بخش، هم سطح با مفاهیم و مطالب کتاب درسی است تا باعث تعمیق مطالب فراگرفته باشند. وی مدعی شد که به رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشی مأموریت داده تا تغییراتی که قرار است در محتوای کتب درسی ایجاد شود را با حساسیت کامل انجام دهد. او نوشت: به رئیس سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشی مأموریت دادم تغییرات در شکل و محتوای کتابهای درسی را با حساسیت کامل رصد، اصلاح و گزارش نماید.‬ تغییرات در کتابهای درسی همه ساله بر اساس ارزیابی و از سوی مولفین انجام میشود. منابع کمک آموزشی ریاضی یکی از منابعی هستند که در همه پایهها بیشترین تقاضا را دارند. اما دسترسی به معلم خصوصی یا کتابهای متنوع و گران قیمت برای همه ممکن نیست. This post has been done with GSA Content Generator Demoversion!

بازی و ریاضی

مجموعه آموزشی ریاضی رهپویان دانش و اندیشه، یک معلم تمام وقت برای فرزند شما است. به همین دلیل ما به شما آموزش از طریق دیویدیهای آموزشی را پیشنهاد میکنیم. «در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ریاضی سال سوم ابتدایی و ویرایشی که در این تصویر انجام شده است، از آنجا که تصویر قبلی بسیار شلوغ بود و تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده در آن تصویر بسیار زیاد بود، پیشنهاد دوستانی که از منظرهای هنری، زیبا شناسی و روانشناسی بخشهای مختلف کتاب را بررسی میکنند بر این بوده است که تصویر خلوت تر گردد. از آنجا که تصویر دو دانش آموز دختر که برخی شکلهای هندسی در دستان آنهاست حذف شده است؛ برداشتهایی از قبیل حذف دستوری تصاویر دختران نتیجهگیری شده است. با بررسی صفحات دیگر کتاب و نیز جلد سایر کتابهای ریاضی مشاهده میشود که تصاویر متعددی از دختران دانش آموز در کتابهای ریاضی استفاده شده است و لذا موضوع حذف دستوری تصاویر دختران نمیتواند مد نظر باشد. یکی از تمارین جالب در زمینه تفهیم بهتر اندازه، تهیه تعدادی نی نوشابه و ردیف کردن آن ها بر حسب سایز است که علاوه بر سرگرمی موجب آموزش سریع نیز می گردد. این نرم افزار یک بازی ریاضی با مراحل متنوع است که می توانید با دوستانتان به مسابقه بپردازید . Post was created by GSA Content Generator Demoversion!

همان چیزی است که کودکان ایرانی به آن نیاز دارند.

کتاب ریاضی دوم دبستان در ادامه تغییر کتاب ریاضی اول دبستان، تغییر کرده است. این مجموعه شامل 3 حلقه DVD است که دانشآموز میتواند در هر حلقه مفاهیم کتاب ریاضی سوم دبستان را با سادهترین زبان ممکن و با بهروزترین تکنیکهای آموزشی بیاموزد. در مجموع 42 جلسه آموزشی در این مجموعه جمعآوری شده که شامل ارائه درس، حل تمرینات کتاب و پاسخ به سوالات احتمالی دانشآموزان به همراه نکات طلایی هر تمرین است. در بین دانش آموزانی که یادگیری حل مسائل ریاضی با روش ACE-ArithmEcole به آن ها آموخته شده بود، 63.4٪ پاسخ صحیح به مسائلی که توسط شبیه سازی ذهنی آسان بود، دادند و 50.5% پاسخ به مشکلات پیچیده تر را می دادند. این اشیاء هر یک به نوبه خود اشیایی معیّن بوده و خواص ویژه خود را دارند.هر پرسش معنیداری درباره یک شئ ریاضی، پاسخی معیّن دارد، چه ما قادر به یافتن آن پاسخ باشیم و چه نباشیم.از نظر افلاطون ریاضیدان مانند دانشمندی تجربی از قبیل یک زمینشناس یا زیستشناس است، او نمیتواند چیزی از خود اختراع کند، زیرا هر چه که باید کشف شود در عالم خارج وجود دارد.کاری که وی میتواند انجام دهد، حداکثر«کشف»چیزهاست. همان چیزی است که کودکان ایرانی به آن نیاز دارند. از طرفی تهیه این دیویدی در کنار خرید کتاب درسی میتواند به فرزند شما کمک کند تا همگام با تمرینات کتاب درسی، نکات طلایی آن را با روشهای اصولی بیاموزند.

ریاضیات دبستان

به همین دلیل میتوان گفت که مهمترین مزیت این مجموعه کمک درسی، در دسترس بودن آن است. برای آمـوزش زوج یا فرد بودن اعـداد دو رقـمی و برای تثبیت مطالب قبلی، بـه ایـن روش عمل میشود که دانشآموزان ابتدا با عددها اسمگذاری میشوند (اعداد زوج و فرد یک رقـمی و دو رقـمی.) سپس دانشآموزان به صف مـیایستند. همچنین استفاده از دیویدی آموزشی این امکان را برای دانشآموز فراهم میکند تا در صورت بالا بودن سرعت انتقال مفاهیم، ویدیو را متوقف کنند و پس از یادداشت برداری و تجمیع نکات آموزشی، مجددا آن را پخش کنند. پس از حذف قرآن از کتاب فارسی اول دبستان، این بار حاشیه جدیدی برای کتاب ریاضی پایه سوم به وجود آمده چرا که تصاویر مقایسهای از کتاب ریاضی سوم دبستان در سال ۹۸ و ۹۹ نشان میدهد که این بار تصویر دختران از روی جلد این کتاب حذف شده است. در ادامه محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در پیام توییتری به اعتراضات به حذف تصویر دخترها از طرح جلد کتاب ریاضی سوم دبستان واکنش نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *