آموزش ریاضی همراه بازی – جعبه ابزار ذهنی

کتاب های درسی ریاضی دوره دبستان پایه های اول تا ششم (سال تحصیلی ۹۲ -۹۱) را در ادامه دانلود نمایید. در ادامه محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در پیام توییتری به اعتراضات به حذف تصویر دخترها از طرح جلد کتاب ریاضی سوم دبستان واکنش نشان داد. حذف تصاویر دختران واکنشهای بسیاری را از سوی افراد مختلف به همراه داشت به طوری که نسیم بهاری، تصویرگر جلد کتاب ریاضی در صفحه شخصی خود نوشت: این طرح را چند سال پیش برای کتاب ریاضی سوم دبستان کشیده بودم. «اگر چه دو جلد کتاب ریاضی و علوم سال تحصیلی جدید را باید کنار هم دید، وزیر محترم آموزش و پرورش بررسی و اصلاح کتابهای درسی از زوایای مختلف از جمله عدالت جنسیتی را در دستور کار دارند. «در ارتباط با تصویر روی جلد کتاب ریاضی سال سوم ابتدایی و ویرایشی که در این تصویر انجام شده است، از آنجا که تصویر قبلی بسیار شلوغ بود و تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده در آن تصویر بسیار زیاد بود، پیشنهاد دوستانی که از منظرهای هنری، زیبا شناسی و روانشناسی بخشهای مختلف کتاب را بررسی میکنند بر این بوده است که تصویر خلوت تر گردد.

آموزش ریاضی دبستان

او از وزیر آموزش و پرورش خواست تا کتابهای درسی را از زوایای مختلف مورد بررسی خود قرار دهد. علی جنتی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد که زنان و دخترانی که بیشترین افتخارات را در صحنههای علمی، فناوری و ورزشی آفریدهاند شایسته ستایشاند. وزیر آموزش و پرورش در این پیام توییتری تصریح کرد: به دغدغههای مردم اهمیت میدهم و دختران میهن شایسته احتراماند. با بررسی صفحات دیگر کتاب و نیز جلد سایر کتابهای ریاضی مشاهده میشود که تصاویر متعددی از دختران دانش آموز در کتابهای ریاضی استفاده شده است و لذا موضوع حذف دستوری تصاویر دختران نمیتواند مد نظر باشد. لذا وزارت آموزش و پرورش هر ساله علاوه بر انتشار نسخه کاغذی کتاب ریاضی پایه اول دبستان ، نسخه PDF آن را نیز به صورت رایگان در پایگاه کتاب های درسی منتشر می کند . دانش آموزان و والدینی که می خواهند نسخه الکترونیکی کتاب ریاضی دوم ابتدایی را داشته باشند ، می توانند با استفاده از لینک موجود در جدول زیر ، آن را دانلود نمایند.

هر یک از هشت فصل کتاب ریاضی دوم ابتدایی با تصاویر مرتبط با آن فصل آغاز می شود که به نوعی ذهن دانش آموزان را برای یادگیری یک مبحث جدید آماده می کنند. آنچه که در آموزش ریاضی به ویژه در پایه های ابتدایی حائز اهمیت است ، به کارگیری روش های خلاقانه و هم چنین استفاده از تصویرسازی برای انتقال مفاهیم می باشد که این امر به خوبی در کتاب ریاضی دوم ابتدایی مشهود است. آنها بار دیگر به رئیس آموزش و پرورش یادآور شدند که بسیاری از نخبههای جهان از دختران ایرانی هستند و هیچ گاه نباید این موضوع را نادیده گرفت. پس از حذف قرآن از کتاب فارسی اول دبستان، این بار حاشیه جدیدی برای کتاب ریاضی پایه سوم به وجود آمده چرا که تصاویر مقایسهای از کتاب ریاضی سوم دبستان در سال ۹۸ و ۹۹ نشان میدهد که این بار تصویر دختران از روی جلد این کتاب حذف شده است. معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور معتقد است که دختران را نمیتوان نادیده گرفت و باید جلد کتابهای ریاضی و علوم سوم ابتدایی را در کنار هم دید.

This content was created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

مفاهیم درس ریاضی از طریق تکرار و تمرین در ذهن می ماند.

از آنجا که تصویر دو دانش آموز دختر که برخی شکلهای هندسی در دستان آنهاست حذف شده است؛ برداشتهایی از قبیل حذف دستوری تصاویر دختران نتیجهگیری شده است. موضوع دیگه ای که بعد از ایجاد احساس نیاز، برای آموزش ریاضی در کودکان اهمیت داره، هدایت کودک به مسیریه که خودش برای مسئله ای که پیش رو داره راهکار پیدا کنه. این کار رو مدام تکرار کن… مفاهیم درس ریاضی از طریق تکرار و تمرین در ذهن می ماند. 4 را تکرار می کنیم. بخش اول ریاضی کتاب ریاضی اول دبستان شامل 5 درس ابتدایی این کتاب می باشد و یادگیری تمامی موارد عنوان شده در آن زمانی به درستی و به طور کامل امکان پذیر خواهد بود که دانش آموزان در کنار آموزش های دریافتی از معلم خود و حل تکالیف این درس فیلم آموزش بخش اول ریاضی اول ابتدایی ارائه شده در این قسمت را نیز با دقت مشاهده کرده و تمرینات داده شده را تکمیل نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *