آموزش ریاضی با بازی در دبستان و مزایای آن

در واقع انواع روش ها تدریس ریاضی ابتدایی با استفاده از ابزارهای این عمل، راهی برای یادگیری مفاهیم از طریق تجربه علمی و عملی کودکان می باشد. من خودم سالهای قبل این رویه رو داشتم که قواعد رو میخوندم و کلمات رو چون مقطع دبیرستان قوی بودم در حد مرور ولی پارسال چون خوب نزدم نمیدونم این روش جوابگو هست یا نه! واقعیت این است که کاربرد ریاضیات و روش های ریاضی ریشه در تاریخ علم و فلسفه دارد اگر چه نگاه به ریاضی در گذشته و حال تفاوت هائی را پشت سر گذاشته است. وقتی که کودک به تدریج مفهوم بزرگتر و کوچکتر را یاد گرفت، اشیائی را با هم مقایسه کنید که تفاوت کمی با هم دارند. این بازی ها در عین سادگی ارتباط زیادی با مفاهیم ریاضی دارند از این رو، این بازی ها زمینه خوبی برای علاقه مند کردن افراد و آشنا ساختن آن ها با کاربرد های زمینه های مختلف ریاضیات است. 1- سوال اول تحقیق این بودکه: آیا اسباب بازی های آموزشی بر یادگیری مفاهیم پیش از عدد ریاضی مفهوم اندازه ( بزرگ، کوچک ) در کودکان پیش از دبستان تأثیر دارد؟

ریاضیات دبستان

این بازی برای تمامی سنین از جمله کودکان ، نوجوانان و حتی میان سالان نیز مناسب و کاربردی و آموزشی می باشد. منتشر کنم که به والدین، مربیان، آموزگاران و سایر افراد مرتبط با کودکان کمک کنه به بهترین شکل ممکن در موضوعات آموزشی مختلف، به ویژه ریاضی، کودکان رو هدایت کنن و بهترین شکل آموزش رو به اونا ارائه کنند. برای آموزش مفاهیم هدایت می توانید این فعالیت سرگرم کننده را با استفاده از یک روزنامه امتحان کنید. مفاهیم یادگیری را به صورت سرگرم کننده به وسیله بازی ها انجام می دهیم. اما سوال اینجاست که چگونه شما می توانید این عملیات را انجام دهید ؟ امکان دانلود رایگان کتاب درسی ریاضی برای شما دانش آموزان فراهم شده است که به کتاب درسی دسترسی ندارید. کتاب کاظم زرین یا سبز علی هرکدوم ک دسترسی داشتی pdf زرین هم هست و حتما عملی کارکن. کامپیوترم شنیدم سبز علی گلی خوبه.

ریاضی ویژه کودکان

ادبیات مهرو ماه رو ميگن خوبه ولی دیگه چاپ نميشه باید دست دوم خريد.ریاضی هم گفتن گاج انسانی ولی نديدم کتابشو. در این بازی شما باید به کودک خود آموزش دهید که سریع باشد و سریع از خود واکنش نشان دهد. بدون شک مغز شما به درس ریاضی و قهرمان ریاضی احتیاج دارد ! برای تخصصی ها سه درس مدار و ماشین و ریاضی مهندسی را از کتاب های شرح درس کنکور کارشناسی ارشد پوران پژوهش خواندم درس پی ال سی را از کتاب استپ 7 مثلث نارنجی خواندم و دو درس برق صنعتی و سیم پیچی را از روی کتاب های هنرستان خواندم ولی برای تاسیسات کتاب خوب نیست ولی برای تاسیسات مجبور شدم همه کتاب های تاسیسات الکتریکی دانشگاه را بخوانم. این بازی یک راه سرگرم کننده برای آموزش عملیات ریاضی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم است.با گچ بر روی پیاده رو یک جدول بکشید و یا با نوارهایی بر روی فرش جدولی بسازید که ۱۰ تا خانه داشته باشد(۳ سطر در ۳ سطر و یک خانه اضافه در وسط پایین)و اعداد ۰ تا ۹ را داخل هر خانه یک عدد بنویسید.حالا مسئله ریاضی را بخوانید کودک شما باید داخل خانهای که جواب مسئله است بپرد.برای اینکه کمی شادتر هم شود بعد از اینکه جواب را پیدا کرد داخل خانه، جواب پریده و دستهایش را بهم زده و یا پاها را به زمین بکوبد و با صدای بلند جواب را تکرار کند.

بازی و ریاضی

This content was created with the help of GSA Content Generator Demoversion.

در نتیجه چندان هم این آزمایشها و نتیجهگیریها روی کار آنها تاثیر نخواهد داشت؛ همهجای دنیا هم این چنین است. به طور کلی کودکان از ابتدای تولد با اعداد و مفاهیم ریاضی آشنا میشوند اما آنها پس از زبانآموزی است که رشد شناختیشان هم پیشرفتهتر شده و میتوانند مفاهیم را در زندگی روزمره البته تا عدد سه به کار برند. آزمونهای ورودی مدارس خاص و دانشگاهها نـیـز در بــخــش مــفهــومــی، چالشآفرین میشوند. از محدودیتهای این پژوهش، استفاده از سؤالات آزمون تیمز و میازاکی به عنوان ابزار آزمون است این در حالیست که برای سنجش توانایی استدلال ریاضی میتوان از آزمونهای دیگر و با طبقهبندیهای متفاوت از سطوح استدلال ریاضی نیز استفاده کرد. ۱- آشنا ساختن دانشجویان با حساب دیفرانسیل و انتگرال به عنوان ابزار حل مسایل بالاخص مسائل غیر خطی. از قلم و کاغذ و ماشین حساب استفاده نکنید. بنابراین محاسبات ذهنی محرک خوبی برای مغز است که با استفاده از هر دو نیمکره راست و چپ مغز باعث توسعه مغز به صورت همزمان و در نتیجه دستیابی به رشد متعادلتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *